Sony aicina izveidot vienotu nākamās paaudzes DVD standartu

[i]Sony[/i] paziņojuši, ka ir atvērti diskusijām par viena nākamās paaudzes DVD disku standarta izstrādāšanu. Šīs gājiens varētu novērst draudošo formātu karu starp [i]Blu-Ray[/i] un [i]HD-DVD[/i].

Šo divu formātu cīņai esam sekojuši līdzi jau iepriekš. Tiem, kas nav lasījuši, īsumā pastāstīšu par šiem standartiem. Vienkārtaina [i]Blu-Ray[/i] diska ietilpība ir 25 GB, taču iespējami diski pat ar 8 kārtām un 200 GB ietilpību. Šo standartu atbalsta tādas firmas kā [i]20th Century Fox, Dell, Hewlett Packard, Hitachi, LG Electronics, Panasonic, Mitsubishi Electric, Philips, Pioneer, Samsung Electronics, Sharp, Sony, TDK[/i] un [i]Thomson[/i]. [i]HD-DVD[/i] ietilpība ir 15 GB, taču ja tas tiek noklāts no abām pusēm, tad 30 GB. [i]HD-DVD[/i] izstrādātāji ir [i]Toshiba[/i] un [i]NEC[/i].

Kaut arī [i]Sony[/i] pieder pie [i]Blu-Ray[/i] izstrādātājiem, kompānija apzinās, ka patērētāju interesēs ir viens kopīgs standarts, jo tie nav savā starpā savietojami. Kopējie ienākumi no DVD diskiem un to lasošām/rakstošām iekārtam pagājušā gadā bija ap 33 miljardiem ASV dolāru un speciālisti lēš, ka līdz 2009. gadam tie būs jau 77 miljardi gadā, ar vidējo tirgus pieaugumu 18% gadā. Skaidrs, ka tik viens jaunais standarts spēs ieņemt dominējošu pozīciju šajā tirgū, taču, ņemot vērā jau izdarītos ieguldījumus, zaudētājos palikt nevēlas neviens. Tieši šādi aprēķini ir pamudinājuši [i]Sony[/i] meklēt kompromisu. Paraugi vēsturē ir zināmi, vienreiz jau [i]Sony[/i] palika “ar garu degunu”, kad astoņdesmitajos gados notika formātu kari starp VHS un Betamax. Katrā gadījumā vēstures kļūdas neviens nevēlas atkārtot.

Raksta avots: [url=http://today.reuters.com/news/newsArticle.aspx?type=technologyNews&storyID=2005-04-13T142239Z_01_L13714498_RTRIDST_0_TECH-TECH-DVD-FORMATWAR-DC.XML]Reuters[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us