Somu kompānija bojā Peer-to-Peer tīklu saturu

Somu kompānija [url=http://www.viralg.com/]Viralg[/url] ir paziņojusi, ka ir izstrādājusi augstas efektivitātes tehnoloģiju, kas ļauj apturēt nelegālu datņu apmaiņu P2P tīklos.

Šī kompānija vairāk kā gadu ir strādājusi sadarbībā ar “BMG Finland”, lai datņu apmaiņas tīklos aizsargātu vietējos mūzikas izdevumus un laimējusi galveno balvu Somijā nesen notikušajā [url=http://www.helsinginsanomat.fi/english/article/1076152790175]konkursā[/url]. Kompānija izmanto moderno datņu apmaiņas sistēmās esošo iespēju lejuplādēt vienu resusru no vairākiem avotiem vienlaicīgi. Tā vilto lejuplādējamo resursu tā, lai saglabātu tādu pašu ciparu parakstu (hash) kā oriģinālam, bet patiesībā datu plūsmā ievieto nederīgus datus, tādā veidā bojājot lejupielādējamo resursu. Gala rezultātā lietotājs kārotā mūzikas albuma, filmas vai vēl kāda cita nelegāla materiāla vietā lejuplādē nederīgus datus, bet klienta programmatūra [u]nespēj[/u] atšķirt derīgos datus no nederīgajiem. Kompānija apgalvo, ka izstrādātā tehnoloģija ir spējīga sabojāt arī jau esošosās datnes, kas pieejamas P2P tīklos.

No šādiem kompānijas apgalvojumiem ir skaidrs, ka kompānija izmanto jaukšanas-funkcijām (hash fuction) piemītošos trūkumus, t.i., kolīzijas jeb sadursmes, kas izpaužas kā vienāds jaukšanas-funkcijas rezultāts dažādiem datiem, kas nav vēlams, jo nevar noteikt to, vai dati ir īsti vai bojāti. Diemžēl šis trūkums piemīt [u]visām[/u] jaukšanas funkcijām. Dažām funkcijām šo sadursmju varbūtība ir lielāka, piemēram, CRC (šādas funkcijas sauc par vājām), bet citām mazāka, piemēram, MD5, SHA1 (šādas funkcijas sauc par spēcīgām). Bez tam, lai šo tehnoloģiju varētu realizēt, kompānijai nāksies iefiltrēt savus aģentus P2P tīklos, kas tēlos parastus lietotājus, bet īstenībā, augšuplādējot datus citiem lietotājiem, veiks datu bojāšanu. Nu ko, dzīvosim redzēsim!

Informācijas [url=http://news.com.com/Finns+tout+new+anti-P2P+tool/2100-1027_3-5676756.html]avots[/url].

P.S. Te ir [url=http://eprint.iacr.org/2004/199.pdf]informācija[/url] par dažu jaukšanas funkciju sadursmēm un iespēju viltot datus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us