Šogad videi draudzīgākās automašīnas tituls tiek piešķirts Audi A3 TDI

Pagājušajā nedēļā Green Car Journal piešķīra 2009 Green Car of the Year apbalvojumu. Katru gadu šī ceremonija norisinās LA Auto Show ietvaros un tajā tiek godināta automašīna, kurai ir lielākā pozitīvā ietekme uz apkārtējo vidi. Daudziem šķita, ka labākais kandidāts uz šo apbalvojumu ir trešās paaudzes Toyota Prius, taču viņiem par pārsteigumu par uzvarētāju kļuva 2010 Audi A3 TDI.

Audi A3 TDI ir aprīkots ar 140 zirgspēku tīrā dīzeļa dzinēju. Sportiskā, taču ekonomiskā mašīna maksā apmēram 30 tūkstošus ASV dolāru, kas ir nedaudz vairāk nekā Toyota Prius. Šī gada titula piešķiršana norāda uz loģiskām izmaiņām „zaļās” sabiedrības domāšanā. Lai gan automašīnas ar elektrodzinējiem un hibrīdauto ir labas, tās tiek pārdotas mazākos apjomos, tādēļ automašīnas plašākām masām ir labākas.

[img]http://datuve/images/upload/20091207203400.jpg[/img]
Šī pieeja parādījās arī zaļās domāšanas piekritēju izrādītajā interesē par nelielajām automašīnām, piemēram, Chevy Cruze, Hyundai Sonata, Volkswagen Golf TDI un Ford Fiesta. Džeiks Fišers no [i]Consumer Reports[/i] komentē: „Tādām automašīnām, kā Chevy Cruze un Ford Fiesta ietekme būs daudz lielāka, jo to pārdošanas apjomi būs lielāki.” Tirgus plašākajām cilvēku masām šķiet labākais veids, kā panākt lielāko ietekmi.

[url=http://www.dailytech.com/Audis+DieselPowered+A3+TDI+Crowned+Green+Car+of+the+Year/article17049.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us