Šogad misiju sāks Eiropas Kosmosa aģentūras jaunais satelīts

Iespējams jau februārī misiju uzsāks Eiropas Kosmosa aģentūras GOCE (The Gravity Field and steady-state Ocean Circulation Explorer) satelīts. Misijas mērķis ir iegūt datus, kurus varētu izmantot okeanogrāfijā un klimata maiņu izpētē. GOCE bija plānots palaist pagājušā gada septembrī, taču starta iekārtas navigācijas sistēmas kļūdas dēļ to nācās atlikt.

GOCE ir pirmais [i]Core Earth Explorer[/i] satelīts, kas ticis izstrādāts Eiropas Kosmosa aģentūras [i]Living Planet[/i] programmas ietvaros. Satelīts mērīs Zemes smaguma spēku ar vēl nebijušu precizitāti. Zemes smaguma spēka lielums dažādās planētas vietās nedaudz atšķiras. GOCE riņķos ap planētu 249.39 kilometru augstumā un misijas laikā tas izveidos pilnīgu 3D karti no jebkura orbītas punkta. Misija ilgs 20 mēnešus.

[img]/images/upload/20090127135711.jpg[/img]
Zinātnieki uzskata, ka pateicoties satelīta savāktajiem datiem, viņi spēs precīzi noteikt dažādu planētas punktu, piemēram, Everesta un Svētās Helēnas kalna, augstumus. Pašlaik tie precīzi nav noteikti, versijas par šo kalnu augstumu ir ļoti dažādas.

[img]/images/upload/20090127135916.jpg[/img]
Vairāk par GOCE satelītu var lasīt [url=http://www.esa.int/esaLP/ESAYEK1VMOC_LPgoce_0.html]šeit[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us