Sods Apvienotās Karalistes hakeriem

Divi vīrīeši no Apvienotās Karalistes ir saņēmuši savu sodu par piedalīšanos kārtējā tārpa veidošanā kādas starptautiskas hakeru grupas sastāvā.

Džordans Bredlijs ([i]Jordan Bradley[/i]), 22 gadus vecs vīrietis no Dārlingtonas saņēma sodu – brīvības atņemšanu uz 3 mēnešiem pēc tam, kad viņu atzina par vainīgu “neatļautu destruktīvu darbību veikšanā cita cilvēka datorā.”
Arī Endrjū Hārvejs ([i]Andrew Harvey[/i]), 23 gadus vecs bezdarbnieks no Durhamas saņēma 6 mēnešu cietumsodu par iepriekšminēto pārkāpumu.

Abus vīriešus identificēja Apvienotās Karalistes Augsto tehnoloģiju kriminālā (NHTCU) policijas nodaļa kā aktīvus starptautiskās hakeru grupas “THr34t Krew” biedrus.
Vīruss, ar nosaukumu [i]TK worm[/i], hakeriem deva iespēju kontrolēt inficētā datora darbību tīklā, kā arī to izmantot kā uzbrukuma ieroci citiem datoriem.

Detektīvs Miks Dits ([i]Mick Deats[/i]), NHTCU vadītājs, atklāja, ka pēdējā gada laikā Apvienotās Karalistes Augsto tehnoloģiju kriminālā policijas nodaļa ir konstatējusi krasu kiber-noziedznieku skaita palielināšanos. Kompānijas sūdzas par mēģinājumiem ielauzties to datorsistēmās, kā arī par mēģinājumiem piesavināties to naudu elektroniskā veidā. Līdz ar to cieš arī kompāniju klienti.
“Es ceru, ka šāds tiesas lēmums raisīs pārdomas hakeru vidū,” pauda Dits.

Bredlijs un Hārvejs tika arestēti reizē ar 21 gadus veco amerikāni Reimondu Stegervaltu ([i]Raymond Stegerwalt[/i]). Stegervaltam piesprieda 21 mēnešu ilgu brīvības atņemšanu, kā arī naudas sodu 12 000 ASV dolāru apmērā postījuma seku likvidēšanai.

Avots: [url=http://software.silicon.com/malware/0,3800003100,39153152,00.htm]Silicon.com [/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us