Socket M2 – jaunais AMD zirdziņš

Ja atceramies [i]Socket A[/i] likteni, tad jautājums varētu būt šāds – vai tiešām vajag vēl ko jaunu? Kā uzskata [b]AMD[/b] – vajag, lai gan itkā nebūtu iemesla sākt plānot jaunas procesoru ligzdas izveidi (abu jaunievedumu, divkodolu CPU un [i]DDR2[/i], ieviešanu jau esošajās [i]Socket 939/940[/i] var izstrādāt bez kādām pūlēm un problēmām). Bet tomēr nākošajā gadā tiek piedāvāta jauna ligzda procesoriem – [b]Socket M2[/b]. Tā tiks izgatavota un ieviesta, lai gan ir pagājuši tikai 2 gadi kopš [i]Socket 939[/i] izveides un tirdzniecības uzsākšanas.

Izskatās, ka [b]AMD[/b] rīcība arvien vairāk sāk atgādināt viņa konkurenta [i]Intel[/i] rīcību. Jo pāreja uz jaunu procesora ligzdu nozīmē – jaunas mātesplates, jaunus procesorus, arī jaunus ienākumus kompānijai, un [u]jaunus izdevumus patērētājiem[/u].

Pēc neoficiālām ziņām, jauno ligzdu, [b]Socket M2[/b], paredzēts prezentēt 2006. gada pirmajā pusē. Tā kļūs par pamatu visiem [b]AMD[/b] galddatoru procesoriem, pilnīgi visos tirgus sektoros – augstražīgam (hi-end), vidējam un “lētajam” galam. [b]Socket M2[/b] aizvietos abas pašreizējās – [i]Socket 939[/i] “hi-end” un vidējā sektorā, un [i]Socket 754[/i] “lētajā” sektorā.

Lai to panāktu, katram tirgus sektoram, jaunajam [b]Socket M2[/b] tiks piedāvāti atsevišķi procesori:

* “hi-end” sektoram – [b]Windsor[/b], kodols, kurš būs [i]Athlon64 FX[/i] un vecāko [i]Athlon64[/i] procesoru pamatā. Tam būs divi izpildes moduļi (t.i. tas būs divkodolu procesors), tas uzturēs divus [i]DDR2[/i] kanālus un būs apgādāts ar aizsardzības un virtualizācijas tehnoloģijām [i]Presidio[/i] un [i]Pacifica[/i].

* “vidējam” sektoram – [b]Orleans[/b],kodols ar vienu izpildes moduli, uzturēs divus [i]DDR2[/i] kanālus un tiks apgādāts ar [i]Presidio[/i] un [i]Pacifica[/i] tehnoloģiju, kļūs par pamatu vidējiem [i]Athlon64[/i] modeļiem.

* “lētajam” sektoram – [b]The Manila[/b],šim kodolam būs jākļūst par pamatu jaunās paaudzes [i]Sempron[/i] procesoriem, kuri droši vien neuzturēs [i]Presidio[/i] un [i]Pacifica[/i] tehnoloģiju, bet obligāti uzturēs [i]DDR2[/i] atmiņu.

Visi no pieminētajiem procesoriem tiks būvēti uz 90nm tehnoloģijas pamata, ar [i]SOI[/i] plātņu pielietojumu.
Tātad mūs atkal gaida ievērojamas pārmaiņas, un pārdomas iegādājoties šodien savu datoru. Varbūt ir vērts pagaidīt?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us