Sociālie servisi palīdz cilvēku laupītājiem

Noziedznieki, kuri specializējas uz cilvēku laupīšanām ar izpirkuma mērķi, aktīvi izmanto internetu potenciālu upuru meklēšanai un informācijas vākšanai.

Online-servisus – tādus kā, Google un Facebook – un citus civilizācijas labumus šiem nosodāmām rīcībām izmanto cilvēku laupītāji – meksikāņi, kuri ir gatavi riskēt pat dažu tūkstošu dolāru dēļ. Maikls Guidri (Michael Guidry), kura kompānija The Guidry Group kopš 1985.gada specializējas pilsoņu personīgās drošības jautājumos, intervijā USA Today reportieriem pastāstīja par traģisku notikumu, kas notika dažas nedēļas iepriekš ar viņa klienta tuvu draugu.

[img]http://datuve/images/upload/20110228233400.jpg[/img]

Viņš aizlidoja uz Meksiku biznesa darīšanās; lidostā viņu vajadzēja sagaidīt un aizvest ar mašīnu uz pilsētu – ierasta lieta. Cilvēku laupītāji izvēlējās upuru „nejauši, kas ir sliktākais šajā situācijā”, stāsta Guidri. Viņi ieraudzīja lidostā cilvēku, kurš turēja rokās plakātu ar kompānijas nosaukumu un cilvēka vārdu, uzreiz ar viedtelefona palīdzību noskaidroja, ka viņš sagaida lielās korporācijas menedžeri, iedeva viņam 500 dolārus, lai viņš aizbrauc atstājot savu plakātu, un paši „sagaidīja” amerikāņu viesi. Nolaupot viņi, viņi pieprasīja kompānijai izpirkuma naudu, bet tā ne pārāk steidzās, lai to izdarītu, un laupītāji nogalināja ķīlnieku.

Guidri stāsta, ka noziedznieki arvien biežāk izmanto viedtelefonus saziņai un informācijas vākšanai par upuriem. Viņš brīnās, ka tagad jaunieši ļoti neapdomīgi dalās ar pasauli informācijā par to, kur viņi atrodas un ko dara.

Kā avots izmantota USA Today.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us