Smaidiņi svin 25 gadu jubileju

Šodien, 19. septembrī, [url=http://news.yahoo.com/s/ap/emoticon_anniversary]aprit[/url] tieši 25 gadi kopš brīža, kad emociju izteikšanai teksta ziņojumos pirmoreiz tika izmantots smaidiņš.

Ideja izmantot noteiktas simbolu virknes, lai paustu savu emocionālo stāvokli vai attieksmi pret notiekošo radās Pitsburgas [i]Carnegie Mellon[/i] Universitātes profesoram Skotam Falmanam. 1982. gada 19. septembrī diskusijas par virtuālā humora robežām laikā Falmans piedāvāja izmantot simbolu virkni “:-)”, lai apzīmētu joku, bet “:-(” – lai apzīmētu tēmas, kurām ar jokiem nebija nekāda sakara.
[q]”I propose the following character sequence for joke markers: :-),” wrote Fahlman. “Read it sideways.”[/q]
Smaidiņi izplatījās no šīs universitātes pilsētiņas uz citām universitātēm, līdz sakarā ar strauju interneta popularitātes pieaugumu tos sāka lietot visā pasaulē.

Smaidiņi deva iespēju lietotājiem ātri un vienkārši paziņot par savu emocionālo stāvokli un jūtām, ko sarežģīti aprakstīt ar vārdiem. Mūsdienās ir praktiski neiespējami atrast interneta lietotāju vai mobilā tālruņa īpašnieku, kurš čatā vai teksta ziņojumu apmaiņas procesā kaut reizi nebūtu lietojis smaidiņus. Šobrīd pastāv visdažnedažādākie smaidiņi, tostarp arī animētie.

Avots: [url=http://cult.compulenta.ru/332937/]Compulenta.ru[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us