SimplicITy – dators veciem cilvēkiem

Internets sniedz cilvēkiem dažādas priekšrocības – ir iespējams atrast nepieciešamo informāciju un sazināties ar ģimenes locekļiem vai draugiem. Taču ir viena problēma, kas it īpaši traucē vecāka gadagājuma cilvēkiem – bieži vien jauno tehniku ir diezgan sarežģīti izprast un lietot. Tieši šī iemesla dēļ Lielbritānijā ir izveidots dators SimplicITy (vienkāršība), kas īpaši paredzēts veciem cilvēkiem.

Datorā ir Linux operētājsistēma, taču sākumā lietotājam ir pieejama īpaši veidota darbvirsma „Square one” ar pogām, uz kurām var uzklikšķināt un uzreiz nonākt pie nepieciešamākajām lietām – interneta, failiem, tiešsaistes čata un lietotāja profila. Epasta lietošanu piedāvā izmainīta programmas Eldy versija. Vēlāk lietotājs šo „Square one” darbvirsmu var izslēgt un pāriet uz Linux darbvirsmu.

SimplicITy datora reklāmas seja būs Lielbritānijas TV zvaigzne Valērija Singltona ([i]Valerie Singleton[/i]), kura būs redzama arī 17 dažādajās video pamācības, kas būs pieejamas datorā. Kundze BBC ziņām stāsta: „Manuprāt, cilvēki vienkārši nesaprot datorus. Lietoju datoru jau krietnu laiku, taču joprojām ir lietas, ko nesaprotu. Katru reizi, kad kaut ko jaunu iemācos, man tas ir jāpieraksta, lai neaizmirstu.”

Datori tiks ražoti sadarbībā ar Wessex Computers. Pēc pasūtīja veikšanas dators tiks izgatavots divu nedēļu laikā.

Video – [url=http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/8352606.stm]BBC News[/url]

[url=http://www.dailytech.com/New+PC+Aims+to+Encourage+Elderly+Users+to+get+Online/article16819.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us