Sicīlijas mafija Facebook portālā

Facebook portāls ir izplatīts komunicēšanas līdzeklis gan pusaudžu, gan pieaugušo vidū. Šķiet, ka nu tā darbības lauks vērsties aizvien plašāks, iestiepjoties arī organizētās noziedzības pasaulē.

Pēdējo nedēļu laikā Itālijas varas iestādes sākušas izmeklēšanu Facebook diskusiju grupās, kuras ir veltītas apcietinātajiem mafijas dalībniekiem. Varas iestādes satraucas par to, ka daži no grupu biedriem varētu būt kas vairāk nekā tikai fani. Vairāki tūkstoši lietotāju vēlas, lai tiktu slēgtas visas grupas, kurās tiek atbalstīta un slavināta mafija.

Šāda vēlme parādījās uzreiz pēc tam, kad ziņās tika paziņots par vairāk nekā diviem tūkstošiem lietotāju, kas pievienojušies Facebook grupai, kuras dalībnieki slavina Salvatori Rīnu „Toto” (Salvatore Riina), vienu no ietekmīgākajiem mafijas bosiem, kurš tika apcietināts 1993.gadā. Tiek slavināts arī viņa pēcgājējs Bernardo Provencano (Bernardo Provenzano), kurš pēc 40 gadus ilgas slēpšanās tika apcietināts 2006.gadā. Abu vīru sods ir vairāki mūža ieslodzījumi.

Facebook lietotāju vidū ir iedrošinātas un izplatītas brīvas sarunas un ideju apmaiņa. Taču kad dažas no mafijai veltītajām grupām pievērsa mediju uzmanību, tās tika slēgtas. Tikušas slēgtas tās grupas, kuras pārkāpušas kādus no lietošanas noteikumiem.

Reģistrējoties portālā, lietotāji apstiprina, ka neizmantos to nelikumīgām darbībām. Facebook un Itālijas varas iestādes apgalvo, ka pašlaik nav atrasti nekādi kriminālu aktivitāšu pierādījumi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us