Senā Roma tavā datorā ar Google Earth palīdzību

Google savā Earth programmā jau ilgāku laiku attīsta 3D projektu, respektīvi, pasaules lielāko pilsētu ēku izveidošanu 3 dimensijās. Kompānija nākusi klajā ar jaunu projektu – Google Earth programmā izveidota senās Romas trīsdimensiju vizualizāciju. Izstrādātāji sola, ka būs iespējams ieskatīties kāda Roma izskatījās 320 gadā mūsu ērā.

Šķiet, pienācis laiks aizmirst neko neizsakošos attēlus vēstures grāmatās. Google piedāvātās iespējas ne tikai izmainīs ikdienu, bet arī padarīs mācības kreatīvākas un efektīvākas. Paši autori to uzskata par sarežģītu projektu, kurā jāizpēta tūkstošiem ēkas. „Es brīnos par detalizāciju,” atzinis Romas mērs, kurš jau apskatījis šobrīd aktuālo projekta versiju.

[img]/images/upload/rome1.jpg[/img]
Projektā iekļautas gan tādas ēkas, kas izturējušas laika pārbaudi (piemēram, Kolizejs), gan tādi objekti, kas jau sagruvuši vai par kuriem vispār vairs nav saglabājušās liecības – piemēram, ēkas, dažādi ceļi un viadukti. Lietotājam būs iespējams pilnvērtīgi iepazīt seno Romu 360 grādu leņķī. Pie kam, vairākām ēkām būs izstrādāts arī interjers.

[img]/images/upload/rome2.jpg[/img]
Digitālais modelis iekļauj apmēram 6700 3D ēkas un ievērojamākajām ir arī 3D iekštelpu zīmējums (piemēram, Kolizejam, [i]Ludus Magnus, Forum Caesar, Arch of Septimius Severus, Rostra, Basilica Julia[/i] un citiem). Tāpat iespējams uzzināt informāciju par apskatāmo ēku – tās vēsturi, nozīmi u.c. faktus.

[img]/images/upload/rome3.jpg[/img]
Lai apskatītu senās Romas impēriju, Google Earth programmā galerijās jāizvēlas „Ancient Rome 3D” un jābauda skats. Dati tiek ņemti no interneta.

Romas impērija 320 gadā (1688 gadus atpakaļ) bija varenākā pilsēta pasaulē un tā bija mājvieta vairāk nekā miljonam cilvēku.

Saite: [url]http://earth.google.com/[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us