Seagate prezentē pasaulē pirmo 1,5 terabaitu cieto disku galddatoram

Pagājis tikai pusotrs gads, kopš tirgū ienāca pirmie cietie diski ar terabaita (1000 GB) ietilpību – 2007. gada janvārī Hitachi prezentētais disks bija pirmais šādas kapacitātes pārstāvis. Seagate vakar paziņojis, ka veikalos jau drīzumā nonāks galddatoram paredzēts disks ar 1,5 terabaitu ietilpību.

Seagate, kas savu pirmo 1 TB cieto disku laida klajā tieši pirms gada, reiz informēja, ka jau nākamā gada laikā cieto disku ietilpība sasniegs 2,5 TB. Barracuda sērijas disks 7200.11 ar 1,5TB kapacitāti šobrīd ir vienīgais tik lielas ietilpības disks un tas lieliski apstiprina Seagate izteikto cerību. Tāda ietilpība panākta, ierīces iekšienē ievietojot četras 375 GB datu virsmas. Kā jau saprotams no nosaukuma, šo disku griešanās ātrums ir 7200rpm. Paši Seagate uzsver, ka šis ir cieto disku 50 gadu vēsturē lielākais kapacitātes pieaugums un tas panākts, pateicoties uzlabotajai perpendikulārās magnētiskās ierakstīšanas tehnoloģijai.

[img]/images/upload/seagate15tb.jpg[/img]
Kam gan vajag šādu disku? „Organizācijas un patērētāji no visām sfērām visā pasaulē turpina radīt, dalīties un patērēt digitālos materiālus tādos augstumos, kādi vēl nav redzēti. [..] Tas rada nepieciešamību pēc galddatoru un klēpjdatoriem ar līdz šim nebijušu ietilpību, veiktspēju un uzticamību,” skaidro Seagate viceprezidents Maikls Vingerts (Michael Wingert).

Līdz ar galddatoru flagmani kompānija prezentējusi arī 500 GB diskus klēpjdatoriem, kas būs pieejami 2 dažādos variantos – ar 5400rpm un 7200rpm lielu ātrumu (Momentus 5400.6 un Momentus 7200.4). Kamēr pirmajam modelim ir tikai 8 MB kešatmiņa, otrais var lepoties ar 16 MB. Atšķirībā no 1,5 TB cietā diska, kas veikalos nonāks jau augustā, klēpjdatoriem paredzētie modeļi varētu pie patērētāja nonākt gada beigās. Diemžēl pagaidām nav zināma ierīču cena.

Interesanti, ka „terabaitu” kustības aizsācējs Hitachi šonedēļ prezentēja savus jaunākos 1 TB cietos diskus, kas pēc kompānijas aprēķiniem ir par 43% taupīgāki.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us