Seagate pārstāvji sola SSD un 2 TB cietos diskus jau nākamgad

Nepieciešamība pēc lielākas kapacitātes diskiem aug ar katru dienu. Mēs aizvien vairāk izmantojam internetu, nodarbojamies ar apjomīgu datņu apstrādi – procesus, kas gluži vai pieprasa „bezizmēra” ietilpības diskus. Pasaules lielākais cieto disku ražotājs Seagate patērētājiem apsolījis, ka jau nākamajā gadā tiks piedāvāti standarta 3,5” diski ar 2000 GB ietilpību.

Kādā intervijā ar IDG News Service kompānijas vadītājs Viljams Vatkinss (William Watkins) atzinis, ka jau 2009. gads nesīs divtik lielākas ietilpības datu nesējus. Lai arī netika izpausts kādā veidā šāds apjoms varētu tikt panākts, tas visticamāk notiks ar diska plātņu skaita un to ietilpības palielināšanu.

[img]/images/upload/seagate ssd.jpg[/img]
Papildus tam kompānija paziņojusi, ka nākamā gada laikā tirdzniecībā nonāks pirmais SSD tipa cietais disks klientiem, kam ir vajadzība un iespējas maksāt augstu cenu par salīdzinoši mazu gigabaitu apjomu. „SSD cena vēl nav konkurētspējīga. Datu glabātuvju tirgus ir bāzēts uz parametru „cena par gigabaitu”, taču, lai arī SSD piedāvā zemāku enerģijas patēriņu un vērā ņemamu ātruma pieaugumu, tie nebūs populāri vēl tuvākos gadus,” atzinis V.Vatkinss. Interesanti, ka pagaidām Seagate vēl nav izveidojuši nevienu patērētājiem pieejamu SSD disku, lai arī kompānijai ir vairāki patenti, kas saistīti ar šo tehnoloģiju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us