Seagate pārņem Samsung HDD biznesu

Martā Western Digital iegādājās ceturto lielāko cieto disku ražotāju – Hitachi Global Storage Technologies – par 4,3 miljardiem ASV dolāru. Tagad Seagate paziņojuši, ka pārņems Dienvidkorejas uzņēmuma Samsung Electronics cieto disku nodaļu. Darījuma vērtība ir 1,375 miljardi ASV dolāru (50% akcijās un 50% naudā).

Ko tas nozīmē patērētājiem? Tirgū palikuši trīs lielie cieto disku ražotāji – Seagate, Western Digital un Toshiba (kas iepriekš bija piektais lielākais ražotājs, taču tagad pakāpās uz trešo vietu). Šis darījums, tāpat kā Hitachi iegāde pagājušajā mēnesī, noticis jauno tehnoloģiju spiediena ietekmē. HDD ražotājiem nākas cīnīties ar pieaugošo spiedienu no SSD puses. To nākas darīt, pazeminot cenas, taču tas savukārt ietekmē ienākumus.

[img]http://datuve/images/upload/20110420124508.jpg[/img]
Taču darījums patiesībā ir nopietnāks par vienkāršu pirkšanu/pārdošanu. Samsung un Seagate nolēmuši veidot plašu stratēģisku aliansi, kuras rezultātā uzņēmumi apvienos intelektuālo īpašumu. Seagate sola nodrošināt Samsung datorus un citas ierīces ar cietajiem diskiem, savukārt Seagate tiks pie Samsung NAND flash atmiņas tehnoloģijām. Viens no Samsung darbiniekiem ieņems vietu Seagate direktoru valdē.

Darījums gaida apstiprinājumu no ASV Federālās Tirdzniecības komisijas un Dienvidkorejas Tirdzniecības komisijas, taču The Wall Street Journal ziņo, ka šajā sakarā problēmām nevajadzētu rasties.

[url=http://www.dailytech.com/Seagate+Gobbles+Up+Samsung+HDD+Business+for+175B+USD+Announces+Alliance/article21413.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us