Seagate gatavo 7mm plānu cieto disku klēpjdatoriem

Pasaulē lielākais cieto disku ražotājs sācis mest acis uz SSD tirgus pusi, taču joprojām lielākā uzmanība tiek vērsta uz tradicionālajiem HDD. Pateicoties Seagate piedāvātajiem cietajiem diskiem ar 7200 RPM, palielinās uzņēmuma tirgus daļa klēpjdatoru cieto disku tirgū. Janvārī notiekošajā CES izstādē Seagate plāno laist klajā vairākus jaunumus.

Pirmais no šiem jaunumiem ir 2,5 collu Momentus cietais disks ar 640GB ietilpību (divas 320GB plates) un 3Gbps SATA interfeisu. Seagate ir izdevies palielināt virsmas blīvumu līdz 507Gb uz kvadrātcollu, kas ir par 29% vairāk nekā iepriekšējos 500 GB cietajos diskos piedāvātie 394Gb uz kvadrātcollu. Jaunajam cietajam diskam būs 8MB kešatmiņa un 5400RPM. Taču ir skaidrs, ka sekos arī 7200RPM disks ar lielāku kešatmiņu.

Otrs jaunums, par kuru dzirdēsim janvārī, ir pasaulē pirmais 7mm 2,5 collu cietais disks. Tas ir paredzēts netbook’iem un plānajiem klēpjdatoriem un ļaus šim diskam konkurēt ar SSD un 1,8 collu HDD, kas parasti tiek izmantoti šādos datoros. Iespējams, ka šādus HDD varētu izmantot MacBook Air un ThinkPad X301 klēpjdatoros. Cietais disks tiks piedāvāts ar 160GB un 250GB ietilpību.

Abos cietajos diskos būs pieejama Seagate G-Force Protection, kas izmanto sensoru, lai noteiktu, kad disks krīt un novērstu bojājumus galviņām.

[url=http://www.dailytech.com/Seagate+Preparing+640GB++7mm+Thin+Laptop+Hard+Disk+Drives+for+CES/article16754.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us