Saules enerģijas apguve pasaulē 2011 gadā

Ar šo rakstu, Saules enerģijas apguve pasaulē 2011 gadā, uzsāku rakstus par videi draudzīgas enerģijas ieguvi un uzglabāšanu, tai skaitā saules paneļu, saules kolektoru un vēja enerģijas izmantošanu pasaulē. Laikā no 2009. līdz 2011. gadam, uz silikona bāzētu saules paneļu cenas Ķīnā ir nokritušās par 46%. Saules paneļu cenas pasaulē ir nokritušas, izmaksas šobrīd uz vienu vatu ir ap 1,5$, nerēķinot uzstādīšanas izmaksas.

Lai arī Eiropas ekonomika vēl stabilizējas un vairākas lielas saules enerģijas kompānijas, kā ASV kompānijas Solyndra (535 miljoni $) , Enron un Vācu enerģijas kompānija Solar Millennium nav izturējušas konkurences cīņu un ir bankrotējušas, saules iekārtu tirgus ir piedzīvojis strauju izaugsmi pēdējos divos gados. Zemākas ražošanas izmaksas, jaunas tehnoloģijas un liela investoru interese ir palīdzējusi daudzām valstīm izvirzīties. Šo valstu ekoloģijas politika piesaista investorus ar zemajām izmaksām un tarifiem.

Saules enerģijas vadošās apguves valstis TOP10

Vācija 17,2 Megavati
Spānija 3,8 Megavati
Japāna 3,7 Megavati
Itālija 3,5 Megavati
ASV 2,5 Megavati
Čehija 1,9 Megavati
Francija 1,0 Megavats
Ķīna 0,8 Megavati
Beļģija 0,8 Megavati
Dienvidkoreja 0,65 Megavati

Pavērojot grafikus un tendences var redzēt, ka saules PV paneļu cenas turpinās kristies tuvāko gadu laikā. Ķīnas ražotāji jau piedāvā saules PV paneļus par 1$ / vats.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us