Saules apgaismojums taupīs klēpjdatoru enerģiju

Nākotnes klēpjdatori varētu būt aprīkoti ar par 75% taupīgākiem LCD ekrāniem, apgalvo LG pārstāvji, kas nupat kā prezentējuši savu jaunāko veikumu. Tas ir klēpjdatoriem LCD ekrāns, kam fona apgaismojums ir atslēgts, un tā vietā enerģijas taupīšanas laikā tiek izmantota saules vai jebkura cita gaismas avota radītā gaisma.

Lietotājam ar viena taustiņa palīdzību iespējams izvēlēties – lietot monitoru ar ierasto fona apgaismojumu, vai izvēlēties saules gaismu attēla izgaismošanai. Gadījumā, ja lietotājs izvēlas otro variantu, enerģijas patēriņš samazinās par aptuveni 75 procentiem, kas pie ierastā monitoru 50 līdz 75W patēriņa ir visnotaļ ievērojams rādītājs.

[img]/images/upload/lgdisplay.jpg[/img]
Šāda tehnoloģija izveidota ar papildus slāņu ievietošanu ekrānā. Esošā fona apgaismojuma panelis aprīkots ar īpašu atstarojošu slāni, kas var pārslēgties starp spilgta apgaismojuma atstarošanu un aizmugurapgaismojuma laišanu cauri tumšākās vietās.

Kā apgalvo LG, saulainā vietā ekrāna kontrasts ir apmēram četras reizes augstāks nekā LCD tradicionāli piedāvā.

Pagaidām nav informācijas kad šo ekrānu sāks izmantot klēpjdatoros, bet debiju IT pasaulē tas piedzīvos CES izstādē, kas tradicionāli notiek gada sākumā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us