Sata Rev.3 – ātrāks par SATA un SATA 3 Gb/s kopā!

SATA jeb Serial ATA cieto disku standarta starptautiskā organizācija (SATA-IO) publiskojusi nākamās paaudzes SATA standarta specifikāciju un parametrus. Ja pirmā paaudze piedāvāja 1,5 Gb/s ātru datu pārraidi, bet otrā – 3 Gb/s, tad trešās paaudzes datu pārraides ātrums sasniegs pat 6 Gb/s. Paredzams, ka standarta izveide tiks pabeigta līdz šī gada beigām.

Tiek lēsts, ka jaunā standarta specifikācijā netiks mainīti tādi parametri kā kabeļu parametri (dzīslu skaits, savienojumi u.c. sīkumi), kā arī trešās paaudzes diski būs savietojami ar iepriekšējo paaudžu mātes platēm. Kā ziņo SATA-IO, formāta saknēs tiks iestrādāta advancētas datu straumēšanas prasība un elektroenerģijas racionāla izmantošana. Pagaidām, saprotams, nav zināmas iespējamās disku cenas; tāpat miglā tīta iespējamā galaproduktu nonākšana tirgū. Jāpiezīmē, ka pagaidām arī nav cietie diski, kas fiziski būtu spējīgi ierakstīt vai nolasīt ar ātrumu 6 Gb sekundē.

[img]/images/upload/sata2.jpg[/img]
Ja piefiksējāt, neizmantojām terminus SATA2 vai SATA3. Lai arī vairums tirgus ekspertu un pārdevēju šo apzīmējumu izmanto, tas tomēr neesot galīgi precīzs – tā aizrāda SATA International Organization. Organizācija skaidro, ka pareizi visus šos standartus būtu saukt par revīzijām, tādējādi SATA2 kļūst par „SATA Rev 2” vai „SATA 3 Gb/s”. Kā izrādās, standarta izstrādātāju acīs terminiem „SATA2” vai „SATAIII” nav nekādas nozīmes un tie var radīt apjukumu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us