Sargi savu klēpjdatoru!

Jaunākais pētījums liecina, ka ASV lidostu darbinieki gada laikā tiek pie milzīga apjoma klēpjdatoru, jo to īpašnieki dažādos lidostu punktos to vienkārši pazaudē. Interesantākais, ka aptuveni 60% no pazaudētajiem datoriem lidostās nemaz netiek pieteikti kā zuduši vai nozagti, jo īpašnieki to „prombūtni” nemaz nepiefiksē.

Saskaņā ar Ponemon Institute veikto pētījumu, kura pasūtītājs ir datoru gigants Dell, ASV vien lielajās un vidēja izmēra lidostās ik gadu darbinieku rokās uz laiku nonāk ap 637 tūkstošiem klēpjdatoru. Valsts 36 lielākajās lidostās vien ik nedēļu pazūd vidēji 10’280 mobilās ierīces, no kurām aptuveni 65% tur pat arī paliek, jo īpašnieki nemaz nepainteresējas un nepameklē tās. Vidēja izmēra lidostās ik nedēļu „kājas pieaug” ap 2000 datoriem, no kuriem pie īpašnieka neatgriežas 69% – arī tā paša iemesla dēļ.

[img]/images/upload/getting-through-airport-security.jpg[/img]
Liela daļa datoru pazūd drošības koridorā, taču neskaitāmi gadījumi bijuši ar datoru atstāšanu uzgaidāmajās telpās. Aptaujātie pasažieri atzīst, ka viņi visticamāk nemaz necerētu atgūt savus datorus neskaitāmajos lidostu koridoros (77%), savukārt 16% paskaidro, ka viņi nemaz necenstos tērēt tam savu laiku. Interesanta tendence, ņemot vērā, ka 53% aptaujāto datoros ir konfidenciāla informācija un 65% nav darījuši neko, lai aizsargātu savus datus (paroles, pirkstu nospiedumi u.c.).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us