Samsung vidusmēra lietotājiem piedāvās ļoti lētus SSD diskus

Samsung sevi aizvien aktīvāk parāda kā kompāniju, kas ar labu cenu cenšas SSD disku popularitāti tuvināt klasiskajiem HDD. Sākot ar septembri veikalu plauktos nonāks „augstas veiktspējas un mazas ietilpības SATA II SSD, kas paredzēti lētā gala tirgum,” teikts kompānijas paziņojumā. Tiesa, šeit uzreiz jāmin, ka cena vēl nebūs līdzvērtīga HDD cenām.

Šķiet, Samsung uzķēruši ideju, ar kuru tirgus iekarošana noritēs daudzkārt veiksmīgāk – SSD tipa diskus pozicionē nevis kā datu glabātuves, bet kā operētājsistēmai un programmām paredzētu ierīci, lielākoties nav nepieciešamība pēc 256, 128 vai kaut 64 GB diska. Samsung jaunie diski būs pieejami ar 8, 16 un 32 GB ietilpību, un tieši šī ietilpības samazināšana ir galvenais faktors SSD cenu samazināšanā. „Mēs esam pilnveidojuši savu ražošanas tehniku un pārveidojuši zemas ietilpības disku dizainu, lai tas sniegtu visu, ko prasa „lētā gala” datoru tirgus – zemāku cenu, saglabājot veiktspēju un pieejamību,” skaidro Džims Eliots (Jim Elliott), Samsung pusvadītāju nodaļas atmiņu tirgus viceprezidents.

[img]/images/upload/samsung_32.jpg[/img]

[i]Kāds no Samsung 32 GB SSD tipa diskiem[/i]

Tātad kādas ir galvenās atšķirības starp Samsung dārgā un lētā gala SSD diskiem? Galvenokārt tas ir ātrums. Tas, ko Samsung sauc par „augstu veiktspēju” skaitļu formā tiek izteikts ar rādītājiem 90 MB/s datu lasīšanai un 25-70 MB/s rakstīšanai (attiecīgi zemākais rādītājs – 8 GB diskam, augstākais – 32 GB). Šādi rādītāji ir par apmēram 50% vājāki nekā augstākā līmeņa SSD, taču tie joprojām ir pārāki par cietajiem diskiem ar rotējošu virsmu.

[img]/images/upload/Core_Series.jpg[/img]

[i]Samsung lēto SSD galvenais konkurents – OCZ Core Series[/i]

Diemžēl pagaidām Samsung neesot gatavi izpaust diska cenu, taču neoficiāli pastāv cerība, ka to cena par mazākās ietilpības disku varētu būt pat nieka 50 ASV dolāri (rēķinot pēc tā, ka „lētā gala” datoru cenu robeža beidzas apmēram pie 400 ASV dolāriem). Ņemot vērā, ka OCZ savu 64 GB SSD disku piedāvā par 260 ASV dolāriem, Samsung būs nepieciešama īpaša piesardzība cenu politikā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us