Samsung prezentē pasaulē ātrāko SSD disku

SSD disku ātrums jau līdz šim bijis nesalīdzināms ar tradicionālo cieto disku ātrumu, taču Samsung nolēmuši pieliet eļļu ugunij, paziņojot par pasaulē ātrākā SSD diska radīšanu. Šādas datu glabātuves failu lasīšanas ātrums sasniedz 200 MB sekundē, savukārt rakstīšanas – 160 megabaiti sekundē.

Šāds datu ierakstīšanas ātrums ir manāmi lielāks pat salīdzinājumā ar līdz šim ātrāko SSD disku no Mtron (tā lasīšanas un ierakstīšanas ātrums sasniedz vien 120 un 100 megabaitus sekundē), savukārt cietie diski ar rotējošajām datu glabāšanas virsmām šādam ātrumam nemaz nestāv tuvu. „Šī 256 gigabaitu SSD diska izstrāde ir ļāvusi sasniegt jaunus augstumus klēpjdatoru evolūcijā. Šīs izmaiņas ir salīdzināmas ar pāreju no Sony Walkman uz zibatmiņu MP3 atskaņotājiem,” skaidrojis Samsung atmiņas tirgus viceprezidents Džims Eliots (Jim Elliott).

[img]/images/upload/samsung_ssd.jpg[/img]
Disks, kas tiks piedāvāts 1,8 un 2,5 collu versijās, veidots, izmantojot vairākus slāņus, un tajā tiks izmantots šobrīd mājas lietotājam ātrākais pieejamais datu pārraides standarts – SATA II. Tiesa, lai arī ātrums SSD diskiem ir graujošs, to cena joprojām nav draudzīga gala lietotājam. Paredzams, ka gada otrajā pusē gaidāmais 256 GB SSD disks no Samsung maksās vairākus tūkstošus ASV dolāru, un pirmie tā pircēji būs augstākās klases klēpjdatoru lietotāji un tehnikas entuziasti. Lai vai kā, ikkatra jauna SSD diska cena samazina iepriekšējās paaudzes produktu cenas tirgū, tādējādi padarot tos aizvien pieejamākus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us