Samsung pievienojas „zaļo” kustībai – E200Eco un citi ekoloģiskie tālruņi

Samsung Pekinas Olimpisko spēļu popularitātes plīvurā prezentējis savu jaunāko veikumu. Jau zināmais klasiskās vienlaidu formas E200 mobilais telefons nu kļuvis zaļāks un vides aktīvistiem tīkamāks – tā korpuss ražots no plastikāta, kas dabā sadalās, līdzīgi kā bioloģiskie maisiņi. Papildus tam kompānija prezentējusi vēl divus “zaļus” telefonus.

Ierīce pieejama zaļganā krāsā un tās korpusa plastmasas izgatavošanai izmantoti dabīgi materiāli, piemēram kukurūzas auga daļas. Šāda materiāla izmantošanas lielākais trumpis ir nevis sadalīšanās vidē (kas, protams, arī nav mazsvarīgi), bet papildus dzīvajai dabai radīto CO2 izmešu samazināšana ražošanas procesā. Domājot par vidi, ierīce iepakota nekrāsotā papīra kastē, kuru iespējams nodot pārstrādei.

[img]/images/upload/Samsung_Eco_Phone_001.jpg[/img]
Vairāki plašsaziņas līdzekļi jau pasmējušies, ka tālrunī ievietotās tehnoloģijas nāk no otrreizējās pārstrādes vietām – 9,9 milimetrus biezajā ierīcē izmantotā 1,3 megapikseļu kamera, standarta Bluetooth un vienkāršs multimediju failu atskaņotājs vislabāk raksturo šo pasmiešanos.

„Mēs cenšamies radīt aizvien vairāk un vairāk produktus, kas būtu cik vien „zaļi” iespējams. Tāpat esam ieinteresēti mobilo tālruņu pārstrādes sistēmas uzlabošanā,” prezentācijā skaidrojis Samsung tālruņu nodaļas prezidents.

[img]/images/upload/Samsung_Eco_Phone_002.jpg[/img]
Plānots, ka drīzumā dienasgaismu ieraudzīs arī W510 un F268 mobilo telefonu ekoloģiskās versijas, kas arī tika prezentētas līdzās E200Eco. Ekoloģiskā W510 ražošanā Samsung nav izmantojis smagos metālus (svinu, dzīvsudrabu, kadmiju), arī šajā tālrunī izmantota bioloģiskā plastmasa, savukārt F268 ir pirmais no BFR/PVC materiāliem pilnībā brīvais tālrunis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us