Samsung paziņo par Cortex A9 divu kodolu mobilo procesoru

Samsung veidotais Hummingbird 1 GHz ARM Cortex procesors ir viens no iemesliem, kuru dēļ uzņēmuma veidotā Galaxy S viedtālruņu līnija ir tik ļoti iecienīta patērētāju vidū. Tagad Samsung paziņojuši par kādu jaunu procesoru 1 GHz ARM Cortex A9 divu kodolu procesoru ar segvārdu Orion.

Hummingbird procesoram, kas atrodams tādās ierīcēs, kā Epic 4G un gaidāmajā Samsung Tab planšetdatorā, ir viens kodols. Savukārt Orion procesorā apvienoti divi 1 GHz Cortex A9, piedāvājot par aptuveni 50% labāku veiktspēju nekā Hummingbird, tajā pašā laikā uzlabojot akumulatora darbības laiku un pieļaujot 1080p video uzņemšanu un atskaņošanu.

[img]http://datuve/images/upload/20100907174618.jpg[/img]
A9 veiktspēja ir balstīta uz 45nm arhitektūru (salīdzinājumam – A8 balstīts uz 65nm). Katrs kodols piedāvās 32KB datu kešatmiņu, 32KB instrukciju kešatmiņu un 1MB L2 kešatmiņu, kas optimizē CPU apstrādes veiktspēju un piedāvā ātru pārslēgšanos vairāku uzdevumu vidē. Uzlabotais GPU piedāvās piecreiz labāku grafisko veiktspēju nekā Hummingbird.

Uzņēmuma preses relīzē teikts, ka ar jauno procesoru tiks piedāvāti dažādi datu uzglabāšanas veidi, tajā skaitā NAND flash, moviNAND, SSD vai HDD ar SATA un eMMC saskarsnēm. Tāpat būs iespēja izmantot mobilos LPDDR2 vai DDR3 atmiņas moduļus.

[img]http://datuve/images/upload/20100907174709.jpg[/img]
Orion procesors, pateicoties HDMI 1.3a saskarsnei, ļaus ierīces ekrānā attēlot divus displejus vienlaicīgi, kā arī pievienot vienu ārējo displeju, piemēram, televizoru.

Jaunais procesors „atsevišķiem klientiem” būs pieejams jau šī gada pēdējā ceturksnī, savukārt masveida ražošana tiks uzsākta nākamā gada pirmajā pusē. Ap to laiku arī varētu būt gaidāms pirmais viedtālruņu klāsts, kas piedāvās jaunos procesorus.

[url=http://www.dailytech.com/Samsung+Unveils+Cortex+A9+Dualcore+Mobile+Processor/article19553.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us