Samsung kļuvis par lielāko tehnoloģiju ražotāju

Samsung Electronics ir ieņēmis HP iepriekš piederošo pirmo vietu kā pasaulē lielākajam tehnoloģiju uzņēmumam pēc pārdošanas apjomiem. Šis rezultāts parāda, cik strauji kārtējo reizi Dienvidkorejas uzņēmumi spēj attapties no ekonomiskās lejupslīdes.

Samsung ir publicējis ieņēmumus no savu produktu pārdošanas 2009. gadā, šie ieņēmumi sastāda 118.8 miljardus ASV dolāru un tas pārsniedz Hewlett – Packard, kuru ieņēmumi bija 114.6 miljardi ASV dolāru. Un šajā gadā Samsung gatavojas ar vēl lielāku pārsvaru atrauties no HP, jo plānotie ieņēmumi ir 127 miljardi USD pret HP plānotajiem 120 miljardiem USD.

Samsung tagad parāda, ka viņi nav tikai produktu kopētāji, kas mēģina atdarināt viņu kaimiņu – Japāņu uzņēmumus, bet arī paši rada inovatīvus un konkurētspējīgus produktus.

Samsung pirmo reizi pārsteidza pasauli, kad pārspēja Sony 2002. gadā un speciālisti prognozē, ka Samsung spēs pārspēt pat visu 15 vadošo Japānas uzņēmumu ieņēmumu kopsummu.

Daudzās tehnoloģiju jomās Samsung ir pirmie (piemēram, šķidro kristālu ekrānu lielākais ražotājs), mobilo telefonu tirgū Samsung ieņem otro vietu aiz Nokia.

Lai arī ieņēmumi ir vislielākie, tomēr tas nenozīmē, ka arī peļņa ir vislielākā, piemēram no Apple peļņas apjomiem Samsung vēl diezgan stipri atpaliek.

Būtība Samsung augšanas tempi ir uzskatami par diezgan straujiem, jo vēl 1990. gadā neviens nekad nedomāja, ka Samsung kādreiz būs liels un ietekmīgs ražotājs, kas varētu apdraudēt kādu no ASV kompānijām.

Samsung Electronics priekšsēdētājs Lee Kun-hee ir uzsvēris, ka Samsung vēl nav par ko īsti priecāties un nedrīkst atslābt, jo tomēr ir nepieciešams pašiem radīt kādus revolucionārus atklājumus, nevis tikai mēģināt panākt konkurentu izgudrojumus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us