Samsung IT Autumn Launch

Elektronikas gigants Samsung bija izvēlējies Lāčplēša dienu, lai Lietuvā saviem Baltijas valstu klientiem un medijiem prezentētu savu jaunāko produkciju pasākumā “Samsung IT Autumn Launch”. Latvijas delegācijas sastāvā bija arī 3 Datuves pārstāvji.

Uz Viļņu devāmies ar speciāli šim pasākumam norīkotu autobusu, ko sponsorēja Samsung Lietuvas pārstāvniecība. Šoreiz izrādījās, ka mūsu ziemeļu kaimiņi tomēr ir ātrāki par mums, jo ieradāmies pasākumā krietni vēlāk par viņiem, kopumā iekavējot plānoto grafiku par pusotru stundu. Lietuviešu un igauņu brāļi jau bija sākuši bez mums, kad visa mūsu plašā delegācija (pāri 30 cilvēkiem) iespērās prezentācijas vidū, kad Samsung pārstāvis stāstīja par jaunākajiem portatīvo datoru modeļiem. Tiesa gan, spriežot pēc snauduļojošā Samsung Korejas pārstāvja, neko daudz nokavējuši (ja neskaita pusdienas) nebijām.

Bet nu pie lietas. Ko tad varēja redzēt un dzirdēt šajā pasākumā? Kopā bija trīs prezentācijas – par portatīvajiem datoriem, printeriem un monitoriem. No portatīvajiem datoriem jāpiemin modelis X1, kas bija interesants ar savu svaru, izmēriem un interesanto optiskā diskdziņa novietojumu, kā arī īpatnējo skaļruņu izvietojumu. Tas sver 1,7 kg un ir tikai 19~23 mm biezs. To iespējams izmantot arī kā multimediju centru un skatīties filmas, klausīties mūziku pat nestartējot sistēmu. Šādiem nolūkiem komplektā nāk arī miniatūra tālvadības pults, kuru iespējams noglabāt PCMCIA slotā. Datoram ir arī mitruma aizsardzība; nepārbaudījām gan, cik daudz ūdens tas spēj izturēt, taču Samsung pārstāvji apgalvoja, ka gadījumā, ja datoru gadās apliet ar ūdeni, pietiekot atvērt tam speciāli paredzētu vāciņu datora apakšdaļā un noliet iekšā sakrājušos ūdeni. Ir arī daudzas citas interesantas iespējas, taču, tā kā raksts nav tikai par šo vienu modeli, vairāk pie tā nekavēšos. It kā jau nekas revolucionāri jauns, bet katrā ziņā interesants modelis. Lūk arī attēls, kā šis modelis izskatās dzīvē:

[img=/images/upload/samsung01.jpg]Samsung[/img]

Visu pasākuma laiku bija iespējams fotografēties un uzreiz izdrukāt fotogrāfiju ar Samsung SPP-2040/2020 sērijas miniatūro foto printeri. Šis modelis pārsvarā domāts strauji augošajam cilvēku skaitam ar mobilajiem telefoniem, kuros iebūvētas augstas izšķirtspējas foto kameras. Printerim iespējams pieslēgties gan caur USB portu, gan caur Bluetooth, kas lieti noder jau iepriekš minētajiem mobilo telefonu īpašniekiem. Ir arī iebūvēts atmiņas karšu lasītājs, ar kuru iespējams nolasīt 7 veidu atmiņas kartes.

[img=/images/upload/samsung02.jpg]Samsung[/img]

Monitoru prezentācijā interesantākā informācija izskanēja atbildēs uz auditorijas jautājumiem. Brīžiem vietējie Samsung pārstāvji pat nespēja atbildēt uz ļoti specifiskiem jautājumiem, tādēļ nācās iejaukties Samsung pārstāvim no Korejas (ne jau tam, kurš snauduļoja), kurš, protams, zināja vairāk par kompānijas nākotnes plāniem un iecerēm. Interesanti, ka Samsung jau nākamā gada vidū gatavojas piedāvāt pircējiem LCD monitorus ar 1 ms reakcijas laiku. Paši Samsung pārstāvji gan iepriekš atzina, ka LCD monitoru reakcijas laiki ir stipri nosacīti, jo zem 8 ms reakcijas laika lielākā daļa cilvēku vairs ar aci neizšķir vēl ātrāku reakcijas laiku un reakcijas laiks var arī atšķirties dažādām krāsām (parasti tas tiek mērīts pārejai pelēks-pelēks). Taču pircēji pieprasa arvien mazākus reakcijas laikus, tādēļ Samsung ir gatavi to piedāvāt. Vēl interesanti, ka Samsung nav aizmirsuši arī par vecajiem labajiem CRT monitoriem un nākamgad gatavojas piedāvāt CRT monitorus ar ievērojami samazinātiem izmēriem, padarot tos plānākus. Auditorijā tika minēti piemēri, ka citas firmas mēģinājušas ko līdzīgu, taču šie projekti izgāzušies, jo nav izdevies saglabāt tādu pašu attēla kvalitāti pie tik stipri samazināta dziļuma. Samsung pārstāvis ar pārliecību atbildēja, ka laboratorijās pie tā vēl tiek strādāts un Samsung ar saviem resursiem noteikti izdosies pietiekami veiksmīgi atrast tehnoloģiskos risinājumus šai problēmai. Dzīvosim – redzēsim.

Pēc konferences sekoja izklaides daļa. Samsung bija noīrējuši boulinga zāli ar 11 celiņiem, bija dzērieni, uzkodas un visnotaļ brīva gaisotne. Detaļās neiegrimšu, bet, īsi sakot, pasākums bija izdevies! Visi jutās pietiekami atpūtušies tālajam ceļam mājup.

Šī bija pirmā reize, kad Datuve tika oficiāli pārstāvēta šāda veida pasākumos, bet, cerams, ka ne pēdējā. Esam apmierināti ar pasākumā gūto pieredzi un domājam šādu praksi turpināt. Noslēgumā vēl daži attēli no pasākuma.

[img=/images/upload/samsung03.jpg]Samsung[/img]
[img=/images/upload/samsung04.jpg]Samsung[/img]
[img=/images/upload/samsung05.jpg]Samsung[/img]
[img=/images/upload/samsung06.jpg]Samsung[/img]
[img=/images/upload/samsung08.jpg]Samsung[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us