Samsung hibrīdais cietais disks – no 2007. gada

Samsung ražotie portatīvie datori piedāvās lietotājiem par apmēram pusstundu ilgāku darbības laiku, nekā konkurenti, kā arī ātrāku datora ielādes laiku. Cietie diski tiks piedāvāti jau šā gada beigās.

Hibrīdā cietā diska uzbūve pamatā ir tāda pati kā parastajam cietajam diskam, izņemot to, ka diskā tiek iebūvēts zibatmiņas mikroshēma, kurā tiek uzglabāti dati un aplikācijas. Tātad, līdz ar to šādam diskam nevajadzēs pastāvīgi griezties atšķirībā no parasta diska, lai dati, kas atrodas uz tā, būtu pieejami.
Parastie cietie diski ir vieni no lielākajiem enerģijas patērētājiem datorā, līdz ar to samazinot cietā diska griešanās laiku, ievērojami tiek ietaupīta enerģija, kuru var novirzīt citām datora komponentēm, jeb vienkārši paildzināt portatīvā datora baterijas darbības laiku par veselu pusstundu. Dons Barnestons ([i]Don Barneston[/i]), Samsung Semiconductor zibatmiņu nodaļas vadītājs paziņoja, ka cieto disku enerģijas patēriņš tiek samazināts par 70 līdz 90 procentiem.

Šādas tehnoloģijas izmantošana arī padarīs cietos diskus daudz drošākus pret datu zudumiem. Tiek paātrināts arī sistēmas ielādes laiks, jo tam tiks izmantoti dati, kas saglabāti uz daudz ātrākās zibatmiņas (neticami, bet sistēmas ielāde pēc Samsung datiem aizņems tikai aptuveni desmit sekundes).
Zibatmiņas mikroshēmas veiks vairākas funkcijas – lietotājam rakstot „Word” dokumentu, dati [i]ies[/i] pa taisno uz zibatmiņu, savukārt tā, kad jau būs gandrīz aizpildīta, tiks [i]iekurbulēts[/i] cietais disks, kurš atbrīvos zibatmiņu. Iespējams, ka daudzi datoru ražotāji vēlēsies šajos [i]čipos[/i] līdztekus sistēmas failiem iestrādāt arī multimediju atskaņotājus vai vēl ko citu.

Agrāk jau rakstīju par Intel projektu [url=/raksts/891/]”Robson”[/url] kura ideja ir līdzīga, bet atšķiras realizācija – procesora, zibatmiņas un cietā diska mijiedarbība.
Dienvidkorejas elektronikas gigants Samsung šāda cietā diska prototipu prezentēja jau pagājušajā gadā [i]iekš[/i] WinHec. Šogad kompānija gatavojas prezentēt komerciālo produktu nākamnedēļ.

Šajā brīdī laikam daži tautieši tiks apbēdināti, jo zināms, ka šī tehnoloģija izstrādāta speciāli jaunajam Microsoft produktam Windows Vista (pareizāk laikam būtu teikt – tehnoloģija strādās ar Windows Vista). Zibatmiņas ietilpība – no 128 MB līdz viena gigabaita lielai Samsung OneNAND mikroshēmai, kuras strādā jūtami ātrāk, nekā parastās NAND mikroshēmas.
Savukārt, priecē fakts, ka Samsung, tā teikt, neturēs sveci zem pūra un dos iespējas arī citiem izmantot šāda tipa atmiņas savos diskos (šeit jāpiebilst, ka Samsung ir viens no lielākajiem NAND atmiņu ražotājiem pasaulē un OneNAND ir pieejams tikai Samsung izpildījumā).

Diski ar zibatmiņu jau tiek ražoti, taču atmiņas apjoms nav pietiekams, lai uzglabātu datus vai programmas.
Diski tiks marķēti ar segvārdu ReadyDrive, kas jau ir reģistrēts Microsoft zīmols un portatīvo datoru, kuriem būs šie diski, specifikācijās tos varēs atpazīt pēc teksta, kas aptuveni līdzīgs šim – „100 Gb drive enchanced with Windows ReadyDrive”.
Pašlaik Samsung sadarbojas ar Microsoft arī tehnoloģijas [url=http://blogs.msdn.com/tomarcher/archive/2006/04/14/576548.aspx]ReadyBoost[/url] (zināma arī kā EMD) izstrādē. EMD – datorā ievietota zibatmiņa, kas papildinās pamata operatīvo atmiņu. Ar šīs tehnoloģijas palīdzību, runājot vienkāršiem vārdiem arī Janka ar savu trešo penķiku varēs iekurbulēt Vistu – tikai jānopērk zibatmiņa un jāiesprauž datora USB portā un jānorāda Vistai ko darīt ar to. Kā jau rakstīju [url=/raksts/1003/]iepriekš[/url], Vistai būs nepieciešams lielāks operatīvās atmiņas apjoms, nekā Windows XP. Tad, lūk – ar Readyboost palīdzību būs iespējams izvairīties no datora neplānota [i]apgreida[/i], ja cilvēks vienkārši gribēs aplūkot Vistu uz sava datora.

[b]P.S.[/b] Ja jau sākām runāt par Samsung labumiem, tad 2006. gadā tiek piedāvāti 320/500/640 Gb SATA diski ar datu pārraides ātrumu 3 Gbps (SATA 3.0 P160 Paragon/T166 Trident/F160 Orca), Blu-ray iekšējie un ārējie optiskie diskdziņi. Tiks papildināts arī monitoru klāsts – 20 collu modelis par ļoti pieņemamu cenu (~400 $), monitori ar reakcijas laiku līdz 2 ms, superplāni portatīvie datori un daudz citi labumi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us