Samsung apsteidz Apple un Sony

Pateicoties patērētāju nerimstošajam pieprasījumam pēc netbook’iem, Samsung ir apsteidzis Apple un Sony, kļūstot par septīto lielāko klēpjdatoru ražotāju pasaulē. Korejas uzņēmums šī gada pirmajā ceturksnī visā pasaulē pārdeva 1,9 miljonus klēpjdatoru. Balstoties uz [url=http://www.isuppli.com/Home-and-Consumer-Electronics/News/Pages/Netbook-Success-Propels-Samsung-Up-Notebook-PC-Ranks-in-Q1.aspx]iSuppli[/url] sniegto informāciju, tas ir par 14,6% vairāk nekā Samsung pārdeva pagājušā gada ceturtajā ceturksnī.

Šis pārdošanas apjoma pieaugums ir otrais lielākais rezultāts desmit galveno klēpjdatoru ražotāju vidū. Pirmajā vietā ir Fujitsu, kura pārdošanas apjomi palielinājās par 17,6% (pārdošanas apjomu ziņā uzņēmums ir 10.vietā). Samsung šogad cer palielināt pārdošanas apjomus arvien vairāk, uzsākot klēpjdatoru tirdzniecību arī ASV tirgū.

Tirgus daļas ziņā joprojām pirmais ir HP ar 18.9% lielu tirgus daļu. Salīdzinājumā ar 2009.gada ceturto ceturksni uzņēmuma tirgus daļa samazinājusies par 1,9%. Acer ir otrajā vietā ar 17,5% lielu tirgus daļu (1,6% kritums salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni). Dell ir trešajā vietā – uzņēmuma tirgus daļa samazinājusies par 0,1%, sasniedzot 11,5%. Ceturtajā vietā ir Toshiba, kura tirgus daļa ir augusi par 0,3%, sasniedzot 9,3%. Asus noslēdz lielāko klēpjdatoru ražotāju piecinieku ar 8,3% (0,3% kritums).

[img] http://datuve/images/upload/20100311213925.jpg[/img]
Kopumā klēpjdatoru pārdošanas apjomi visā pasaulē šī gada pirmajā ceturksnī bija par 5,4% mazāki nekā pagājušā gada ceturtajā ceturksnī, kas esot normāla sezonāla parādība. „Uzņēmumu un patērētāju pieprasījums pēc klēpjdatoriem joprojām ir liels, jo pircēju uzmanība arvien vairāk tiek novirzīta no galddatoriem uz klēpjdatoriem.”

[url=http://www.techspot.com/news/39545-samsung-outpaces-apple-and-sony-in-notebook-shipments.html]TechSpot[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us