Viedtālruņi plīst. Tas ir gandrīz neizbēgami. Mēs visi to esam pieredzējuši, un, ja tava ierīce nav apdrošināta, nomainīt ekrānu var būt dārgs pasākums, ko ne visi var atļauties. Taču šo darbiņu varam paveikt arī paši, kā rezultātā ietaupīsi naudu un vienkārši iegūsi jaunas prasmes.
Ekrānu IR iespējams nomainīt pašam, tādēļ parādīsim īsu informāciju, kā to izdarīt un kādi rīki būs nepieciešami. Protams, pirmā lieta, kas jums jādara, ir jāatrod tālrunim piemērots ekrāns, kā arī visi nepieciešamie rīki.
(Kā piemēru ņemsim Samsung Galaxy S10 viedtālruni.)
Lai nomainītu ekrānu, būs nepieciešams ne tikai pats ekrāns, bet arī atbilstošie rīki. Vienkāršākais un lētākais veids ir visu atrast AliExpress platformā. Protams, neviens jums negarantēs ekrāna kvalitāti, bet, ja tas ir nedaudz zemākas kvalitātes, tas tāpat būs labāks par sabojāto ekrānu, kuru grasāties mainīt.
Jums būs nepieciešami arī atbilstošie instrumenti un, pats galvenais, pareizā līme, kas pielīmēs ekrānu un neradīs problēmas nākotnē. Tātad būs jāiegādājas atbilstošā viedtālruņa ekrāns. Ir divi varianti – vai nu ekrāns, kas jau ir piestiprināts pie rāmja (šis būs vienkāršāks, bet dārgāks variants), vai arī varat iegādāties tikai ekrānu. Būs nepieciešama arī līme, kas paredzēta ekrāna līmēšanai (piemēram, šāda) un ekrāna nomaiņas rīki (piemēram, šādi).
Kad visi rīki iegādāti, ir pienācis laiks ķerties pie darba. Pirmā lieta, kas jums jādara, ir jāizslēdz viedtālrunis. Tā kā jums tas būs pilnībā jāizjauc, mēs iesakām pārliecināties, vai tas patiešām ir izslēgts.
Pēc tam ir jāuzsilda viedtālruņa aizmugures malas. Tam lieliski piemērots būs fēns. Vissvarīgākais ir ierīci nepārkarsēt! Atceries – nekarsē tālruņa vidusdaļu! Zonu, uz kuras ir uzklātā līme, vari redzēt zemāk ievietotajā attēlā (sarkanā krāsā). Mēs iesakām sildīt aizmuguri apmēram divas minūtes, pēc tam jums vajadzētu paļauties uz kādu no iegādātajiem rīkiem.
Tālruņa aizmugures uzsildītā daļa ir jāatvelk ar speciālu instrumentu (lipekli), kā redzams attēlā zemāk, un pēc tam izmantojam zilu plastmasas “lauzni”, kas ļaus atdalīt viedtālruņa aizmuguri no korpusa. Kad izdodas mazliet pacelt aizmugurējo vāciņu – uzmanīgi ievietojam zilo trīsstūri un ar to atkabinām visu aizmuguri.
Vērts arī atzīmēt, ka, papildus sildot citas aizmugures malas, process būtu daudz vienkāršāks, tāpēc, ja ir iespēja, apsildi arī pārējās telefona puses. Kad izdodas noņemt aizmugurējo vāciņu, ir pienācis laiks sākt demontāžas procedūru.
Pirmkārt, jums būs jānoņem astoņas mazās skrūves (zemāk attēlā sarkanā krāsā), kas notur augšējo iekšējo vāku vietā. Kad tas ir izdarīts, varat izmantot īpašo rīku, lai noņemtu arī šo vāku. Pēc tam – atvienojiet viedtālruņa akumulatoru.
Kad esat ticis galā ar tālruņa augšējo daļu, dodieties uz leju, kur atradīsiet vēl vienu plastmasas vāciņu. Atskrūvējam visas skrūves un uzmanīgi noņemam arī to.
Pēc tam ir pienācis laiks atvienot displeju no mātesplates. Kā to izdarīt – jūs varat redzēt attēlā zemāk.
Ja esat iegādājies ekrānu ar rāmi, tad visa nomaiņas procedūra ir daudz vienkāršāka, tāpēc mēs iesakām iegādāties šāda veida ekrānu. AliExpress platformā tos ir patiešām viegli atrast, un rezultāts būs daudz labāks. Pēc tam viss, kas jums jādara, ir jāpārvieto izņemtās daļas (akumulators, mātesplate un citas daļas, ja tas ir nepieciešams) uz tikko iegādāto ekrānu.
OBLIGĀTI noskaties zemāk ievietoto video, kur sīki un smalki parādīts, kā nomainīt ekrānu.
Ja iegādājāties ekrānu bez rāmja, tad jāturpina remontdarbi un jāatdala arī saplīsušais ekrāns. Procedūra ir diezgan vienkārša – līdzīgi kā tikko aprakstītā tālruņa aizmugures noņemšana. Pirmkārt, mēs uzsildām ekrāna malas, lai tā saturošo līmi padarītu vājāku; atkal izveidojam atstarpi, un izmantojam jau iepriekš apskatītos rīkus, lai uzmanīgi noņemtu saplaisājušo ekrānu.
Pēc tam no vecā ekrāna vietas būs jānoņem visas atlikušās līmes pēdas, lai pareizi sagatavotu vietu jaunā ekrāna līmēšanai. Tālāk atliek pielīmēt jauno ekrānu un salikt visas tālruņa detaļas to sākotnējā stāvoklī.
Kā izvēlēties jaunu telefonu? Faktori, kas jāņem vērā, un ko nepirkt
- Kā ierakstīt zvanus savā tālrunī?
- Kā parūpēties par viedierīci gada aukstajā laikā?
- Jo vairāk ierīču ir pievienots tīklam, jo vairāk drošības risku: ko darīt, lai tos mazinātu?
- Spiegošanas ierīces: kā vislabāk izspiegot kādu?
- Vai uztraucies par to, ka viedtālrunis izseko tavu atrašanās vietu? Vai to maz ir iespējams izslēgt?