Runājošais tārps

Nesen atpazītais, iespējams pirmais “runājošais” tārps, turpina izplatīties IM jeb [i]Instant Messenger[/i] tīklā.
Atsaucoties uz [url=http://www.imlogic.com]IMlogic[/url], tārps, kam dots vārds [i]IM.Myspace04.AIM[/i] uzbrūk “upurim” pavisam nekaitīgā veidā – raida ziņas ar tekstu “lol thats cool” un klāt pievieno linku uz inficēto failu – clarissa17.pif. Kad lietotājs iedomājas, ka iespējams tas ir vīruss, jautājot par faila saturu, tārps atbild: “lol no its not a virus” (nē, tas nav vīruss).

Inficētas fails, nokļūstot lietotāja datorā, uzreiz atslēdz aizsargprogrammas, ieinstalē tā saucamo [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Backdoor]backdoor[/url], izmaina sistēmas failu saturu, un tad tālāk izplatās pa “upura” IM draugu sarakstu. Tārps ir programmēts tā, ka inficētā datora lietotājs neredz tārpa sūtītās ziņas viņa draugiem.

Endrjū Burtons (Andrew Burton) skaidro, ka, lai gan tārps ir inficējis jau ļoti daudz datorus, tas nav radīts destruktīviem mērķiem, programmētāji vienkārši izmēģina dabā savu jauno tehniku datoru inficēšanā. Kopējais apzināto inficēto datoru skaits vēl nav zināms, taču tas noteikti nav mazs, par spīti tam, ka tārps ir tikai dažās dienas vecs.
Lai neinficētos ar šo un citiem jūsu datoram kaitīgiem kodiem, speciālisti neiesaka neko jaunu – pirms atverat kādu linku, noskaidrojiet uz ko tas ved, pat ja to ir devis kāds labs draugs vai paziņa, un, protams, nepieciešama arī regulāra antivīrusu programmu atjaunināšana.

Avots: [url=http://news.com.com/New+IM+worm+chats+with+intended+victims/2100-7349_3-5984845.html?part=rss&tag=5984845&subj=news]News.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us