Robots-zinātnieks „Eve” atklāj medikamentus malārijas ārstēšanai

[img] http://o.aolcdn.com/hss/storage/midas/9780628669bcaadd3c67e9f32d41e582/201510188/eve.jpg [/img]
„Eve” ir miljonu ASV dolāru vērts un ārkārtīgi gudrs robots, kas spēj ievērojami paātrināt jaunu zāļu izstrādes procesu. Šo spējīgo robotu kopīgiem spēkiem ir radījuši zinātnieki no Aberistvitas un Kembridžas Universitātēm. „Eve” ir ticis izstrādāts speciāli jaunu medikamentu izveides nolūkos. Tas spēj pārbaudīt 10 tūkstošus dažādu komponentu savienojumu dienā, ko cilvēkam paveikt būtu neiespējami.

Robots apstrādā savienojumus ar gudrās skrīninga sistēmas palīdzību, izmantojot ģenētiski konstruētu raugu, lai pasargātu cilvēka šūnas no indīgām vielām un izvēlētos tikai tās, kas iedarbojas uz slimību. Starp citu, tas ir tieši tas, ko „Eve” darīja, lai atrastu reālus medikamentus malārijas ārstēšanai. Robots palīdzāja atklāt, ka medikaments, kas tika izstrādāts kā potenciālais vēža ārstēšanas līdzeklis, spej bloķēt molekulu DHFR, kas atrodama malārijas pārnēsātājos.

Kamēr daži malārijas ārstēšanai paredzētie medikamenti izmanto savienojumus, kas bloķē šo molekulu, arvien rodas jaunas deformācijas un īpašības, kas padara jau esošās zāles nederīgas. Diemžēl, līdzīga situācija eksistē arī ar citām tropu saslimšanām. Industrijai ir grūti atrast jaunus medikamentus pietiekami ātri, taču „Eve” laika gaitā varētu to mainīt un glābt neskaitāmas dzīvības.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us