RIAA ķersies pirātismam “pie ragiem”

ASV Ierakstu Industrijas Asociācija (RIAA) pārtrauks tvarstīt mazos mūzikas pirātus, šonedēļ ziņo žurnāls Wall Street Journal (WSJ). Vairs netiks uzsāktas tiesas prāvas pret privātpersonām, kas mūziku „piratizē” kā gala lietotāji. Tā vietā RIAA fokusēsies uz interneta pakalpojumu sniedzējiem (ISP), kas nodrošina mūzikas pirātu darbību. Tiesa, vairāk nekā 35000 tiesas prāvas pret individuālajiem lietotājiem tomēr vēl nav slēgtas.

WSJ raksta, ka RIAA ķersies pie ragiem pašam interneta pakalpojumu sniedzējam, kuram tiks pieprasīts sadarboties un pārtraukt interneta nodrošināšanu konkrētajiem lietotājiem. Ja lietotāji turpinās nodarboties ar failu apmaiņu, viņus brīdinās vēl pāris reizes, līdz tiks pieņemts lēmums pārtraukt interneta piegādi. Tiek ziņots, ka vairāki ISP jau piekrituši šādai idejai; pagaidām gan netiek izpausts kuri uzņēmumi tie ir.

Eksperts Ēriks Garlands (Eric Garland), pirātisma konsultēšanas kompānijas BigChampagne LLC prezidents atzīst, ka nav skaidrs vai jaunā stratēģija darbosies un cik efektīva tā būs. Viņš uzskata, ka pagaidām nav atrasta „sudraba lode” ar kuru iznīcināt pirātismu.

Jāpiezīmē, ka RIAA reiz atzinuši, ka bez ierosinātajām tiesas prāvām pirātisma līmenis būtu vēl augstāks.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us