Relīzēta Ubuntu Linux jaunākā versija

Viens no pasaulē populārākajiem Linux distributīviem [url=http://www.ubuntu.com/]Ubuntu[/url] ir sagaidījis savas jaunākās versijas dzimšanu. Ubuntu 6.06 LTS jeb Ubuntu Dapper Drake versijā liels uzsvars tiek likts uz lielu uzņēmumu darbstaciju un arī serveru vajadzībām. Burti LTS jaunās versijas nosaukumā nozīmē to ka šai versijai tiks nodrošināts ilgstošs atbalsts ([i]Long Term Support[/i]). Darbstacijām atjauninājumi tiks nodrošināti tuvākos 3 gadus, bet serveriem 5.

Tad par to kas tad jauns ir šajā versijā. Šajā sakarā vispirms jānorāda uz jaunu grafiskās instalēšanas iespēju ar kuras palīdzību jūs Live CD versiju varat uzinstalēt arī uz sava datora, ja tā jums ir iepatikusies. Uzlabojušies ir daudzi sistēmas komponenti, vairākām programmām ir jaunas versijas, jūtami paātrinājes ir sistēmas ielādes un izslēgšanās process.

Jaunajai Ubuntu Dapper Drake versijai ir arī krietni plašāks portatīvo datoru atbalsts. Turklāt šajā versijā var uzinstalēt arī XGL, kas piedāvā lietotājiem daudzus interesantu efektus. Sīkāk par XGL uzstādīšanu lasiet [url=http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=127090]ubuntuforums.org[/url]. Sīkāk par jaunās versijas jauninājumiem [url=http://www.ubuntu.com/download/releasenotes/606]lasiet te[/url].

Ubuntu Linux jaunāko versiju, kas ir reizē instalācija un LiveCD var lejupielādēt no [url=http://ftp.linux.edu.lv/pub/ubuntu/dapper/]linux.edu.lv spoguļservera[/url]. Šoreiz Ubuntu izstrādātāji piedāvā pasaulei tā saucamo “Desktop” versiju, kas būtu vispiemērotākais lielākai daļai cilvēku, bet lai to izmantotu būtu nepieciešami vismaz 192 MB operatīvās atmiņas. Ja jums ir vecāks dators, jums varētu noderēt tā saucamā “Alternate” versija, kas piedāvā vairākas papildus iespējas un ir piemērota arī vecākiem datoriem. Trešā versija ir “Server” un tā ir paredzēta serveru instalācijām. Jaunās versijas ekrānattēlus var [url=http://shots.osdir.com/slideshows/slideshow.php?release=659&slide=4&title=ubuntu+6.06+screenshots]apskatīt šeit[/url]. Vienkāršas pamācības kā izdarīt nepieciešamākās lietas Ubuntu jaunajā versijā meklējiet [url=http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dapper]EasyLinux.info[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us