Recenzēti Intel Arrandale un Clarkdale procesori

Vairāki recenzenti ir apskatījuši Intel jaunos Arrandale un Clarkdale procesorus, kas ir pirmie 32 nm procesori, kas iezīmēs 2010. gadu. Par veiktspēju sūdzības bija tikai retajam recenzentam, un paturiet prātā, ka tas ir viņu darbs – sūdzēties un žēloties visu laiku.

[url=http://www.anandtech.com/mobile/showdoc.aspx?i=3705]Anandtech[/url] testēja Core i5 540M, beigās secinot, ka tas ir lielisks procesors un to noteikti vērts gaidīt, ja vēlaties pirkt jaunu piezīmjdatoru. Anands arī uzslavēja iebūvēto grafisko procesoru (IGP), kas šķiet esam solis pareizajā virzienā. Visā visumā Arrandale CPU vajadzētu nodrošināt ievērojamu 20+% veiktspējas pieaugumu, nezaudējot baterijas darbības ilgumu.

Arī [url=http://www.tomshardware.com/reviews/mobile-core-i5-arrandale,2522.html]Tom’s Hardware[/url] patika jaunie Arrandale CPU, īpaši to jaunā, integrētā arhitektūra, kas vienkāršo platformu. Tom’s Hardware uzskata, ka ar IGP jaudu vajadzētu pietikt ikvienam ikdienas lietotājam, jo tie atbalsta Blu-ray un daudzus citus standartus.

Arī Clarkdale apskati bija pozitīvi, bet neiztika arī bez kritikas. Būtībā jaunie procesori ir patiešām lieliski, taču tie ir par dārgu.

[img]http://datuve/images/upload/20100104162900.jpg[/img]
[url=http://hothardware.com/Articles/Intel-Clarkdale-Core-i5-Desktop-Processor-Debuts/?page=15]HotHardware[/url] patika Clarkdale, neskatoties uz to augsto cenu. [url=http://anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3704]Anandtech[/url] bija mazliet piezemētāka, secinot, ka vairākumam lietotāju labāka izvēle būtu Core i5 750 vai AMD Phenom II X4 965 Black Edition. [url=http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/intel_core_i5_661/11.html]NeoSeeker[/url] novērtēja Core i5 661 kā lielisku procesoru, taču atzīmēja arī to, ka tie maksā vairāk nekā četrkodolu Athlon II procesori.

Energoefektīvā 32 nm ražošanas tehnoloģija sniegs savu ieguldījumu mobilajā segmentā. Lielākais ieguvums no 32 nm galddatoru procesoriem būs virstaktēšanas iespējas, bet jaunie CPU ir viduslīmeņa produkti, nevis dārgā gala CPU, kas domāti entuziastiem. Turklāt vairākums patērētāju, kas izvēlas galddatora procesoru par 200 ASV dolāriem, izmanto atsevišķu GPU, tāpēc tiem nav vajadzības pēc Intel IGP. Savukārt piezīmjdatoru tirgū šis IGP gan var izrādīties noderīgs.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us