RapidShare piespriests naudas sods 150 tūkstošu eiro apmērā

Šī gada sākumā tiesa lika RapidShare īpašniekiem no vietnes arhīviem izņemt 148 e-grāmatas un izveidot filtru, kas neļautu lietotājiem tās atkārtoti augšupielādēt. Izdevēji, kas uzsāka lietu, ziņo, ka RapidShare ātri vien pārkāpa aizliegumu. Vakar Hamburgas reģionālā tiesa piesprieda uzņēmumam naudas sodu 150 tūkstošu eiro apmērā.

2010.gada 4.februārī pulciņš izdevēju kopīgi uzsākat tiesas prāvu pret RapidShare – tīmekļa pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā lietotājiem augšupielādēt failus un dalīties ar tiem. Sūdzības iesniedzēji ir tādi grāmatu izdevēji kā [i]Bedford, Freeman & Worth and Macmillan, Cengage Learning, Elsevier, The McGraw-Hill Companies[/i] un [i]Pearson[/i].

Izdevēji pieprasīja izņemt no vietnes 148 grāmatas, kuru autortiesības piederot šiem uzņēmumiem, turklāt RapidShare vajadzēja parūpēties, lai lietotāji tās atkārtoti nepadarītu pieejamas.

10.februārī Hamburgas apgabaltiesa paziņoja pagaidu lēmumu – RapidShare 7 dienu laikā vajadzēja izņemt no vietnes minētās grāmatas un nodrošināt, lai lietotāji tās vairs nevarētu augšupielādēt. Lēmuma neievērošanas gadījumā uzņēmumam tiktu piespriests naudas sods līdz 250 tūkstošu eiro apmērā.

Balstoties uz izdevēju sniegto informāciju, pēc laika lielākā daļa grāmatu joprojām bija pieejamas lejupielādei, tādēļ viņi vēlreiz vērsās tiesā ar pierādījumiem par pārkāpumu, pieprasot piespriest RapidShare naudas sodu.

Vakar Hamburgas reģionālā tiesa piesprieda uzņēmumam naudas sodu 150 tūkstošu eiro apmērā. Izdevēju pārstāve ir pārliecināta, ka šāds spriedums palīdzēs novērst autortiesību pārkāpumus nākotnē un neļaus tādiem uzņēmumiem kā RapidShare gūt labumu no nelegālas darbu izplatīšanas.

[url=http://torrentfreak.com/rapidshare-gets-150000-euro-copyright-infringement-fine-101201/]TorrentFreak[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us