Radīts robots, kas visprecīzāk atdarina cilvēka gaitu

Kāds fizikas students no Nīderlandes radījis robotu, kas pēc viņa paša vārdiem ir vispilnīgāk staigājošā ierīce, kas līdz šim radīta. Jau šobrīd Delftas Tehnoloģiju Universitātes (Delft University of Technology) telpās ierīce guvusi popularitāti un daļa no tajā izmantotajām idejām varētu tikt pielietota arī robotiem, kas tiek veidoti robotu futbola sacensībām Robocup 2008.

1,3 metrus Flame augstais robots sver 15 kilogramus un tā „sirdī” atrodas septiņi motori kustības radīšanai, kā arī balansēšanas orgāns un vairākas ierīces stabilitātes radīšanai. Ikkatra robota kustība ir kontrolēta ar datoru un Linux operētājsistēmu, kas ļauj ātri un efektīvi mainīt ierīces kustību – piemēram, iespējams mainīt kājas spēriena attālumu, lai robots neapgāztos arī tajā brīdī, kad tas jau ir uz krišanas robežas.

[img]/images/upload/flamerobot.jpg[/img]
Autors – doktorantūras students Dans Hobelens (Daan Hobbelen) – robotu radījis, lai būtu iespējams studēt cilvēka pārvietošanos, tādējādi ļaujot izzināt efektīvākus locītavu ārstēšanas veidus, kā arī dodot iespēju radīt augstākas kvalitātes kāju protēzes. Interesanti, ka šis robots, kas ir puiša diplomdarbs fizikas doktora grāda iegūšanai, netērē nemaz tik daudz elektrību un ir skaitāms kā enerģiju taupošs.

Video, kuros redzama ierīce darbībā, iespējams lejupielādēt šeit, šeit, un šeit.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us