Radīts pasaulē plānākais lokanais displejs

Taivānas zinātnieki no ITRI (Industrial Technology Research Institute) pētnieciskā institūta radījuši lokanu krāsu AMOLED-displeju uz FlexUPD tehnoloģijas bāzes.

Ierīcei ir rekordmazs biezums (tikai 0.01 cm) un iespēja pilnvērtīgi darboties faktiski pilnīgi saliektā stāvoklī. Izstrādātāji apgalvo, ka paraugi ar 6 collu diagonāli iztur deformāciju līdz 15 tūkstošiem reižu bez kvalitātes zudumiem.

Ekrāna izgudrotāji ir pārliecināti, ka FlexUPD tehnoloģija ir vislētākais un vienkāršākais displeju, maksimāli līdzīgu elektroniskajam papīram, masveida ražošanas veids šodien. Ekrāna lokanība tika sasniegta pateicoties tam, ka starp gaismas izstarošanas elementiem un plānplēves tranzistoriem ir lokans līmes slānis.

[img]http://datuve/images/upload/20101102022442.jpg[/img]

Turklāt kompānija AU Optronics (AUO) jau plāno izmantot šādus FlexUPD displejus jaunajā elektronisko grāmatu virknē, kuras parādīsies tirgū tuvākajā nākotnē.

Agrāk tika ziņots, ka Casio Computer un Toppan Printing kopīgs uzņēmums ar nosaukumu Ortustech parādīja viskompaktākā paneļa darba prototipu ar Full HD izšķirtspējas atbalstu. Tai ir 4,8 collu diagonāle un tā var attēlot bildi ar 1920*1080 pikseļu izšķirtspēju ar augstu asumu. Tas bija iespējams, pateicoties speciālās HAST (Hyper Amorphous Silicon TFT, hiperamorfs silīcija TFT) matricas izmantošanai uz šķidru kristālu izvietošanas mikrovirsmā uzlabotās tehnoloģijas bāzes.

Kā avots izmantotas Engadget un marketwire.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us