Radīts cilvēka dzīvi atvieglojošs robots, kas pienes priekšmetus jūsu vietā

Cilvēku slinkuma neizmērojamība jau mūs ir novedusi pie neskaitāmām ģeniālām idejām un risinājumiem. Kādas ASV universitātes zinātnieki radījuši robotu, kas būs izpalīdzīgs ne tikai slinkiem TV skatītājiem, bet arī slimiem un nespējīgiem cilvēkiem.

Zinātnieki prezentējuši lāzera stava vadītu robotu, kas aprīkots ar satveršanas mehānismu. Autori uzskata, ka Džordžijas Tehniskajā universitātē (ASV) izstrādātais E-LE būs izcils palīgs invalīdiem vai ļoti slimiem cilvēkiem, kam ir problēmas ar pārvietošanos.

[img]/images/upload/mechrobot.jpg[/img]
Lai liktu robotam atnest izvēlēto priekšmetu (piemēram, tālruni, krūzīti, brilles u.c. priekšmetus), atliek vien uz priekšmetu pāris sekundes notēmēt ar īpašu lāzeru. Tālāk robots pats uzsāks savu ceļu pie priekšmeta, satvers to un pēc komandas nogādās uz vietu, no kuras raidīts stars. Pagaidām, kamēr E-LE ir izstrādes stadijā, tas spēj pacelt tikai 545 gramus smagus objektus, kas gan būs pietiekami vairumā gadījumu. Zinātnieki gan ir optimistiski un uzskata, ka nākotnē E-LE ne vien cels lielāku svaru, bet arī spēs atvērt durvis, izslēgt gaismu un palīdzēs pārvietoties.

[img]/images/upload/mechrobot2.jpg[/img]
Pati ierīce ir 1,65 metrus augsta un tā no visām malām aprīkta ar sensoriem, lāzeriem un kamerām, lai nodrošinātu precīzu pārvietošanos un staru uztveršanu. E-LE aprīkots ar trīs riteņiem, un tā darbību nodrošina pamatnē iestrādāts Mac Mini galddators. Zinātnieki apgalvo, ka šobrīd ierīce ir sasniegusi 90% precizitāti, tādēļ jau šovasar tas tiks testēts ASV slimnīcās. Robota cena pagaidām paliek noslēpums.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us