Radīta krāsa, kas aizvieto masīvos saules paneļus

Saules paneļu uzstādīšana uz jaunceltnēm nākusi modē visā pasaulē, taču tas ir sarežģīts, dārgs un laikietilpīgs process, kas atmaksājas samērā ilgā laika periodā. Svanseas Universitātes (Swansea University, Apvienotā Karaliste) pētnieki nākuši klajā ar ideju saules paneļus vienkārši uzkrāsot kā krāsu.

„Swansea Solar Paint” projekts gan nav pirmais šāda veida mēģinājums, taču interesants ir tā iesākums. Komandas vadītājs Deivs Vorslejs (Dave Worsley) sākumā strādāja pie tērauda ilgmūžības uzlabošanas veidiem; brīdī, kad komanda ķērās pie dažādu krāsu testēšanas, pētnieki atskārta, ka pētījums varētu atklāt jaunus veidus kā iegūt enerģiju no saules.

[img]/images/upload/sunpower_2.jpg[/img]
Ideja paredz pārklāt tēraudu ar krāsu, kas satur saules bateriju daļiņas. Pirmie testi parāda, ka šāds koncepts tiešām strādā un ar šāda materiāla palīdzību iespējams uztvert saules izdalīto radiāciju (tātad sistēmai būtu jāstrādā arī saules tieši neapspīdētās vietās). Tiesa, krāsa jāuzklāj īpašā veidā un komanda lēš, ka viņi paši stundas laikā pagaidām varētu sagatavot tikai 30 līdz 40 kvadrātmetrus tērauda (visticamāk – kā jumtus) minūtē.

[img]/images/upload/sunpower_3.jpg[/img]
Universitātes pētnieku komanda uzskata, ka šāds jumtu risinājums jau tuvāko gadu laikā varētu būt nopērkams jebkurā celtniecības veikalā.

Piezīme: Rakstā esošās bildes ir tikai ilustrācija, reālā risinājuma attēli vēl nav publiskoti

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us