Quo vadis, Nvidia mobilais segment?

Ilgu laiku Intel bija dominējošā kompānija integrēto videokaršu lauciņā – viņu radītais akselerators bija atrodams teju ikkatrā klēpjdatorā. Taču laiki ir mainījušies un gan AMD, gan Nvidia ienākuši šajā lauciņā. Nvidia pārstāvis Niks Stams (Nick Stam) uzskata, ka kompānijas jaunā 9400M videokarte varētu „sagrābt” apmēram 30% no integrēto videokaršu tirgus.

Laptop Magazine publicētā intervija ar N.Stamu atklāj Nvidia grafisko procesoru nākotni un potenciālu. Kā Nvidia, tā arī Apple tic, ka 9400M piedāvā apmēram piecas reizes labāku veiktspēju par Intel X4500HD, tajā pat laikā nodrošinot klēpjdatora darbību piecu stundu garumā (bez uzlādes).

Apple ir lielākais 9400M videokartes izmantotājs, taču Strams atzīst, ka ir vēl pieci klēpjdatoru ražotāji, kas plāno izmantot tieši 9400M grafisko procesoru, tādējādi varētu tikt sasniegta jau minētā 30% robeža.

[img]/images/upload/nvidia9400.jpg[/img]
Kompānijas pārstāvis atklāj, ka Nvidia strādā pie „upscaling” tehnoloģijas, līdzīgas kā Blu-Ray atskaņotājiem. Daudzi noteikti atzīs, ka YouTube un līdzīgo portālu video kvalitāte nav laba, un tieši šo problēmu ar Nvidia izstrādājamo tehnoloģiju varēs labot. Kompānija sadarbojas ar 7-8 kompānijām, lai šo tehnoloģiju attīstītu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us