Qualcomm paziņo par 1,5GHz procesoriem, kas paredzēti viedtālruņiem

Lai gan tikai šī gada jūnijā Qualcomm sāka tirgot savus 1,2GHz procesorus, un ar tiem aprīkotie viedtālruņi mums vēl jāgaida, uzņēmums jau ir paziņojis par savu populāro Snapdragon procesoru trešo paaudzi, kas tirdzniecībā nonākšot jau šī gada beigās. Jaunie QSD8672 procesori, salīdzinājumā ar pirmās paaudzes Snapdragon procesoriem, kas izmantoti tādos viedtālruņos kā Nexus One un EVO 4G, piedāvās ievērojami uzlabotu veiktspēju.

Qualcomm izmantos mazāku 45nm procesoru ražošanas procesu, turklāt jaunajiem procesoriem būs divi kodoli, kuru darbības frekvence būs līdz pat 1,5GHz. Uz ARM balstītajam procesoram būs funkcija, kuru Qualcomm dēvē par individuālo sprieguma mērogošanu ([i]individual voltage scaling[/i]). Rezultātā katru kodolu var darbināt atsevišķi, efektīvākai barošanas pārvaldīšanai.

Citas procesora piedāvātās iespējas, kuras vērts izcelt – iespējama 1080p video atskaņošana un ierakstīšana, līdz pat 1440×900 pikseļu izšķirtspējas atbalsts displejos, HSPA+ tīklu atbalsts ar ātrumu līdz 28Mbps lejupielādei un 11Mbps augšupielādei, integrēts HDMI, DDR2 un DDR3 saskarsnes, kā arī uzlabota grafiskā veiktspēja.

Qualcomm plāno, ka jaunie procesori varētu nonākt viedtālruņos, planšetdatoros un, iespējams, pat netbook’os (lai gan līdz šim netbook’u ražotāji devuši priekšroku x86 procesoriem). Jebkurā gadījumā, ierīcēm ar 1,5GHz Snapdragon procesoriem tirgū vajadzētu nonākt nākamgad, iespējams, jau pirmajā ceturksnī.

[url=http://www.techspot.com/news/39985-qualcomm-unveils-15ghz-dualcore-chip-for-smartphones.html]TechSpot[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us