Problēmas arī videokaršu un pamatplašu ražotājiem

Nvidia fiskālā gada noslēdzošais ceturksnis bijis ļoti neveiksmīgs – tiek lēsts, ka apgrozījums krities par teju 50 procentiem. Pie tā vainojama globālā ekonomikas krīze, kas noveda pie samazināta pieprasījuma pēc dažādām grafiskajām kartēm un čipsetiem.

Prognozē, ka paredzamais ieņēmumu kritums būs augstāks nekā tas tika paredzēts 2008.gada novembrī notikušajā konferencē. Gada trešais ceturksnis kompānijai nesa 897,7 miljonus ASV dolāru. Plānotais kritums – 40 līdz 50 procenti – nozīmē, ka šī finanšu gada pēdējo ceturksni ieņēmumi būs 448,85 līdz 538,62 miljoni ASV dolāru.

Savā pētījumā Kreigs Bergers (Craig Berger) no kompānijas Friedman, Billings, Ramsey skaidro, ka kritums nav negaidīts, taču tā apjoms ir nedaudz trakāks par iepriekš paredzēto. Oficiālo informāciju Nvidia prezentēt plāno 10.februārī.

Grafisko procesoru biznesa produktivitāte kompānijā par trešdaļu nokritusies viena gada laikā – no 2008.līdz 2009.finanšu gada trešajam ceturksnim. Savukārt mikroshēmojumu biznesā apgrozījums šī paša perioda laikā teju nemainījās.

Ar līdzīgām problēmām saskārušies arī pamatplašu ražotāji – viņu saražotā produkcija veikalu plauktos un noliktavās stāv daudzkārt ilgāk nekā parasti. Piemēram, Asustek Computer noliktavās šobrīd ir seši līdz septiņi miljoni Intel pamatplašu ar jaunāko Core 2 Duo mikroshēmojumu, kuru kopējā vērtība ir ap 180 miljoniem ASV dolāru. Tajā pat laikā Gigabyte noliktavu satura vērtība ir 120 līdz 150 miljoni dolāru.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us