Printeris, kas izseko

[i]EFF[/i] (Electronic Frontier Foundation) brīdina, ka ar krāsainajiem lāzerprinteriem printētās lapās var būt iestrādāti slepeni, nemanāmi kodi. Instruments, kas šķietami izstrādāts tikai, lai identificētu krāpniekus, ir kļuvis par valdības slepenu novērošanas instrumentu, kuru pagaidām vēl neierobežo nekādi likumi. Pie pašreizējā politiskā klimata nav grūti iztēloties, kā valdība kontrolē un novēro, kurš kādus dokumentus printē. Ziņojumā teikts, ka [i]FBI[/i] laika gaitā kopš 2001. gada ir savākuši aptuveni 1100 šādi iezīmētas lapas, tai skaitā arī no tādām miermīlīgām organizācijām kā [i]Greenpeace[/i] un [i]United for Peace and Justice[/i]

Neviens likums neregulē to, kāda veida dokumentus Slepenajam Dienestam vai jebkurai citai valsts drošības aģentūrai ir tiesības pieprasīt identifikācijai. Bez attiecīgiem likumiem nekas nevar atturēt privātuma pārkāpumus, kurus šī tehnoloģija padara iespējamus.

[i]EFF[/i] sākuši ievākt informāciju, aicinot patērētājus iesūtīt krāsaino lāzerprinteru testa izdrukas, lai noskaidrotu, vai printeros, nevienam nezinot, jau nav iebūvēts šāds instruments, kas pārkāpj visas privātuma tiesības. Tas tiek darīts ar mērķi uzsākt cīņu par likumu izstrādi, kas to varētu ierobežot.

Raksta avots: [url=http://www.theregister.co.uk/2005/07/29/printer_spy_fears/]The Register[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us