Portatīvo datoru baterijas

2008. gada pirmajā cetruksnī iespējams portatīvo datoru bateriju cenu pieaugums, kas saistīts ar salīdzinoši nelielo piegāžu skaitu un materiālu sadārdzināšanos. Japāņu un korejiešu uzņēmēji plāno attīstīt savas ražotnes, tomēr diez vai tas palīdzēs tikt galā ar produkcijas deficītu (15%).
Viens no faktoriem, kas būtiski ietekmējis bateriju cenu, ir [url=http://lv.wikipedia.org/wiki/Kobalts]kobalta[/url] cenas pieaugums. 2007. gada decembrī par aptuveni 450g kobalta bija jāmaksā 27-28 dolāri. Turklāt agrāk cena bija 14-15 dolāru. Šobrīd tā ir jau 40 dolāri.
Neskatoties uz šo situāciju, uzņēmēji ir noskaņoti visnotaļ optimistiski. Viņi uzskata, ka pārdošanas apjoms turpināsies palielināties.
Parastās portatīvo datoru baterijas nodrošina ~3-4 stundu darbību bez elektrības, dārgākos variantos arī ap septiņām stundām.
Lielās un bieži vien atsevišķi klāt pērkamās baterijas ir smagākas un ne tik ērtas pārnēsāšanai. Tās tiek papildus slēgtas klāt un netiek izmantotas, ja dators pieslēgts strāvas avotam. Baterijas uzlādējas un ir gatavas kalpot.
[url=http://www.laptopshop.lv/main.php?show=batteries&lang=lv#HP]Internetā [/url]var apskatīties portatīvo datoru bateriju cenas. (Piemēram, Compaq, Fujitsu, Dell, Apple, HP, Acer, Asus u.c.)
[img]/images/upload/baterija.PNG[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us