Plazmas dienas ir skaitītas – Dolby un Sim2 prezentē jaunu LCD televizoru

Līdz šim viena no lielākajām problēmām, ar kurām nācās saskarties LCD tālrāžu īpašniekiem, bija samērā neprecīzā krāsu rādīšana. To labot centīsies Dolby un Sim2 – vakar prezentēts LCD TV prototips, kura iespējas ne tuvu nestāv klāt šodien nopērkamajiem televizoriem.

46 collu lielajam TV nav ne Quad HD izšķirtspēja, ne milzu ekrāns, toties tas vienalga uzskatāms par šobrīd apbrīnojamāko televizoru. Līdzīgi kā fotogrāfijām, šis produkts piedāvā HDR (high-dynamic-range) kvalitātes bildes, kas, tandēmā ar 1838 LED diodēm (izstrādājis Sim2) fona apgaismojumā, ļauj baudīt sulīgu un spilgtu attēlu, kāds parasti vērojams tikai plazmas televizoros. Saprotams, tā kā tas ir koncepts, ierīce pagaidām ir „nenoslīpēta” un arī tās cena nav zināma.

[img]/images/upload/dolby_sim2_hdr.jpg[/img]
Ar Sim2 zīmolu „apzīmogotajam” televizoram ir filmu baudīšanai piemērotā 16:9 malu attiecība, un ekrāna izšķirtspēja joprojām ir 1920×1080 punkti jeb FullHD, taču tā gaišums sasniedz 4’000 cd/m2. Pēc Dolby vārdiem, tāds raksturlielums, kā kontrasts nemaz nav pieminēšanas vērts, jo tas ir „nebeidzams”. Kā vēsta paši izstrādātāji, šis ir samērā revolucionārs produkts, jo ar to iespējams TV skatīties tādā kvalitātē, kas ir identiska tam, ko acis redz dzīvē – gan attēla dziļuma, gan detaļu un krāsu ziņā: „Šis prototips ir pārsteidzošs piemērs tam, ko Dolby HDR tehnoloģija var izmainīt LCD tirgū,” atzinis Dolby Laboratories vecākais mārketinga menedžeris Barats Rajagopalans (Bharath Rajagopalan).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us