Plastiki plosts martā uzsāks ceļojumu pāri Klusajam okeānam

Plastiki ir no 12 tūkstošiem plastmasas pudeļu izveidots plosts, kas šomēnes uzsāks ceļojumu pāri Klusajam okeānam. 100 dienu garā Plastiki ceļojuma mērķis ir jaunu materiālu izmēģināšana un okeāna piesārņošanas problēmas aktualizēšana. Plastiki izveidotājs Deivids de Rotšilds ([i]David de Rothschild[/i]) plāno savā ceļojumā no Sanfrancisko uz Sidneju veikt 200 jūdzes dienā.

Plosta 18 metru garais korpuss ir veidots no 12 tūkstošiem plastmasas pudeļu ar 2 litru ietilpību. Pudeles ir piepildītas ar sauso ledu un aizskrūvētas, lai uzlabotu peldspēju. Pārējās korpusa daļas ir veidotas no pārstrādātas polietilēna tereftalātas (PET) un vēl kāda eksperimentāla materiāla. Nepieciešamo elektroenerģiju ražo vēja turbīnas, saules baterijas un velotrenažieri, kurus izmantos apkalpes locekļi.

[img]http://datuve/images/upload/20100301181244.jpg[/img]
Uz plosta pat izveidots miniatūrs dārzs, kurā aug rožu kāposti un ārstniecības augi. Tā veidotāji gan ir mazliet noraizējušies par sālsūdens ietekmi uz šo veidojumu. Tāpat uz plosta atrodama tualete un lietus ūdens uzkrāšanas sistēma.

Plosta veidotājam nav burāšanas pieredzes, taču viņam pievienojusies angļu burātāja Džo Roila ([i]Jo Royle[/i]) un divi norvēģu ceļotāja Tūra Heijerdāla pēcnācēji. Tieši Tūra Heijerdāla ceļojums pāri Klusajam okeānam deva iedvesmu Plastiki veidotājam.

Vairāk par Plastiki – [url=http://www.theplastiki.com/]šeit[/url]
[url=http://www.tgdaily.com/sustainability-features/48633-boat-built-from-soda-bottles-prepares-to-set-sail]TG Daily[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us