Pirmā 7nm grafikas karte – AMD Radeon VII

VII_RETAIL

Kā jau minēju, karti prezentēja gada sākumā noritējušajā jaunāko tehnoloģiju izstādē CES 2019. Paši dati par gaidāmo karti patīkami pārsteidzoši – tiek izmantots jaunais, 7 nanometru tehnoloģiskajā procesā izgatavotais Vega 20 grafiskais kodols, kas sapārots ar 16 (!) gigabaitiem HBM2 (high bandwidth memory) atmiņas, kas, pietam strādā 4096 bitu joslā. Startējošā cena – 699 ASV dolāri, kas to zīmīgi nopozicionē tieši līdztekus nVidia GeForce RTX 2080, kas arī ir izvēlēta par sāncensi šim AMD veikumam. Jāteic gan, ka uz doto brīdi kartes Eiropā bleķo virs 700 eiro, kā arīdzan ir ļu-oti mazos daudzumos.

VII_CARD

Ņemot vērā, ka kartei ir divas 8-pin barošanas pieslēgvietas, karte teorētiski var izmantot pat līdz 375W enerģijas. Apskatot pašu PCB jebšu videokartes plati, varam redzēt, ka lielākoties tās platību aizņem barošanas ķēdes elementi, jo galu galā HBM2 atmiņa atrodas līdztekus grafiskajam kodolam uz paša čipa. Interesanti, ka termo-pastas vietā ir izmantots grafīta termo-paliknītis, ko izgatavojis Hitachi. Kā dzeses risinājums šoreiz tiek izmantots triju ventilātoru risinājums pretstatā iepriekšējo AMD flagmaņu lapu pūtēj-risinājumam ar vienu ventilātoru.

VII_GPU

Nu un protams, pats galvenais – veiktspēja. Ņemot vērā, ka tiešais pretinieks no nVidia frontes ir GeForce RTX 2080, kas, lai arī cenas ziņā ir vienlīdzīga, gan netika pārspēta veiktspējā. Vēl-jo-vairāk – Radeon VII neatbalsta DirectX Raytracing un krietni atpaliek energo-efektivitātes ziņā. Protams, jāuzsver, ka šī ir pirmā videokarte, kas izmanto 7 nm tehnoloģisko procesu, kā arīdzan iespaidīgs ir kartes atmiņas daudzums un tās caurlaidība (1 terabaits sekundē), tomēr (un lai vai cik liels AMD fans es personīgi nebūtu…) šķietami prātīgāks pirkums uz doto brīdi būtu RTX 2080. Šobrīd vien jācer uz patīkamāku cenu parādīšanos tirgū, kas gan attiecās uz abiem ražotājiem. Plašākus kartes testus varam apskatīt TechPowerUp rakstā. Zemāk arī video no Linus Tech Tips.

VII_1080_REL_PERF

Avoti: TechPowerUp; Linus Tech Tips

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us