Pirāti nosūtīs torenta mājas lapu kosmosā

Pirātu partiju internacionāls (PPI) pēdējā laikā nopietni apspriež ideju organizēt maksimāli no valsts struktūru neatkarīgu failu apmaiņas resursu. Tiek izskatīti vismaz trīs „hostinga” veidi: atklātā jūrā, augstuma aerostatā un pat orbitālā pavadonī, tiek ziņots The Firewall (Forbes) blogā.

Starp idejām, kuras iesniedza diskusijas dalībnieki šī varianta izskatīšanas ietvaros, bija šādas: kā aerostatu izmantot meteozondu, izmantot datoru no Gumstix opersorsa iekārtu ražotāja, aprīkot aerostatu ar saules paneļiem un pārtvert radio signālu ar SkyGrabber utilītas palīdzību, to, kuru pielieto šiīti, lai būtu lietas kursā par to, ko izseko amerikāņu bezpilotnieki.

“Pirāti”, kurus vilina ūdens plašumi, piedāvāja organizēt hostingu kaut kur neitrālos ūdeņos. Šis variants ir vairāk reālistisks, turklāt ir diezgan veiksmīga kņazistes Sīlandijas pieredze. Savā laikā „Pirātu līcis” pat gribēja izpirkt šo bijušo kara bāzi uz platformas, bet kaut kas nesanāca.

Trešā grupa, kurā ietilpa viens no PPI līdzpriekšsēdētājiem Gregorijs Engelss (Gregory Engels), cīnās par pavadoni. Izvest pavadoni uz zemo zemes orbītu, protams, būs sarežģītāk, kā pacelt gaisā aerostatu, bet to būs vieglāk tur noturēt. „Pirātu” pavadoņa palaišanas plānu agrāk jau piedāvāja viens no Vācijas Pirātu partijas locekļiem.

Ko sekmēs šīs pārrunas, pagaidām var tikai minēt. Bet ir aizdomas, ka problēmas ar naudu nebūs: daudzas failu apmaiņas mājas lapas visā pasaulē atdos nelielu naudas summu, lai tikai nemaksātu to tiesību īpašniekiem.

Kā avots izmantotas The Firewall un Forbes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us