Piezīmjdators par USD100

Pasaulē pazīstamās kompānijas [b]MIT Media Lab[/b] direktors paziņojis par nodomiem izveidot pasaulē pašu lētāko piezīmjdatoru.

Nikolass Negroponts (Nicholas Negroponte), pazīstams , kā darba [i]”Being Digital”[/i] autors, un [b]Media Technology MIT[/b] nodaļas vadītājs, paziņojis, ka šo ideju ir atbalstījuši tādi IT giganti, kā [b]Advanced Micro Devices[/b], [b]Google[/b], [b]Motorola[/b], [b]Samsung[/b] un [b]News Corp[/b]..

Pats lētākais piezīmjdators tiks apgādāts ar [i]14-collu LCD[/i] displeju, [i]AMD[/i] procesoru, uz [i]AMD[/i] komponentiem balstītu sistēmplati, piezīmjdatoram būs jāstrādā zem [i]OS Linux[/i] vadības sistēmas. Turpmāk Nikolass plāno izveidot atsevišķu kompāniju, kura nodarbosies ar šo piezīmjdatoru izgatavošanu.

[i]AMD[/i] kompānija plāno piedalīties šajā projektā programmas “50×15” ietvaros. Tas nozīmē, ka ar šiem PC sākotnēji tiks apgādātas jaunattīstības valstis, kurās ir zems IT tehnoloģiju līmenis.

Pirmos test-datorus plānots izveidot jau pēc 12 mēnešiem, bet pēc 18 mēnešiem tos ir jāsāk izgatavot uz konveijera. Piezīmjadatorus piegādās nevis veikaliem, bet gan specializētajām valsts iestādēm, caur kurām notiks datoru sadale.

Vienīgais noteikums lai šos datorus varētu iegādāties ir minimālais partijas apjoms – [b]1 miljons[/b] gabalu.
Pirmais pasūtītājs ir jau pieteicies – tā būs Ķīna.
Vai pieteiksies arī Latvija?? Tas ir jautājums nākotnei!

Avots: [url=http://www.redherring.com/Article.aspx?a=11203]redherring.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us