Pieejamas jaunākās Apple Safari un Mozilla Firefox versijas

Mozilla izlaiduši jaunākās versijas saviem Firefox 2.0 un 3.0 pārlūkiem – 3.0.4 un 2.0.0.18. Šajās versijās kompānija iekļāvusi arī latviešu valodas tulkojumu un labojusi vairākas stabilitātes un drošības nepilnības. Tāpat uzlabota mājaslapu identifikācija un paroles saglabāšanas iespēja.
Savukārt Apple prezentējuši jaunāko Safari versiju 3.2, kurā iekļauta arī t.s. „pikšķerēšanas” aizliegšanas funkcija, kas padara pārlūku daudz drošāku. Tiesa, daudzi jau paspējuši izteikties, ka [i]anti-phishing[/i] funkcija ir neizstrādāta un nepilnīga.

Mozilla Firefox jaunākās versijas nu pieejamas vēl astoņās valodās – islandiešu un taivāniešu, kā arī sešās vēl līdz galam neiztulkotās valodās, kuru starpā ir arī igauņu un latviešu saskarsme. Kompānija rekomendē pāriet uz 3.0.4 vai 2.0.0.18, lai saglabātu savu drošību. FF2 jaunākajā atjauninājumā iekļauti desmit drošības uzlabojumi, no kuriem seši vērtējami kā kritiski. Tajā pat laikā 3.0.4 ir astoņi laboti caurumi no kuriem četri ir ļoti svarīgi sistēmas drošībai. Firefox atjaunināt iespējams vai nu caur [url=http://www.firefox.com]kompānijas mājas lapā[/url], vai nu caur programmas atjaunināšanas logu (Help sadaļā).

[img]/images/upload/safaricnet.jpg[/img]
Safari 3.2 lielākā atšķirība no priekšgājējiem ir tieši apgrūtināta cilvēka datu izzagšanas iespēja, kas Safari programmā iekļauta pirmo reizi. Apple šo programma atjauninājumu iesaka visiem, taču vairāki portāli jau izmēģinājuši jaunāko versiju un atklājuši, ka funkcija nav līdz galam atstrādāta – piemēram, Mozilla pikšķerēšanas un spiegprogrammu testa mājas lapas Safari neņēma par pilnu un neparādīja nekādus brīdinājumus.
Jāpiezīmē, ka kādu laiku atpakaļ PayPal izteica pretenzijas par Safari stabilitāti un draudēja pārlūku aizliegt finanšu darījumu veikšanai. Safari iespējams atjaunināt kā automātiski, tā arī caur kompānijas [url=http://www.apple.com]mājas lapu[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us