Photoshop nākamās paaudzes programmas efektīvāk izmantos GPU

Grafiskā procesora pārziņā nodoti aprēķini jau šodien ir sevi pierādījuši kā progresīva tehnoloģija, tamdēļ nākamajā lielajā Adobe Photoshop foto apstrādes programmas versijā tiks iekļauta šāda funkcija. Tas ļaus Photoshop kļūt par pirmo masām pieejamo programmu, kuras veikums būs paātrināts ar videokartes procesoru, iegūstot fenomenālu ātruma pieaugumu.

Pat ņemot vērā to, ka Photoshop prot izmantot vairāku kodolu centrālos procesorus, neskaitāmas darbības ir lēnas un prasa milzu resursus, jo īpaši, ja programma tiek lietota profesionālām vajadzībām un darbs ir ar ļoti apjomīgiem failiem. Pasaules informācijas tehnoloģiju aprindās jau ilgu laiku runā par jaunu koncepciju programmu darbībā – par nepieciešamību programmu aprēķinos iesaistīt grafisko procesoru, kas arī ir Adobe mērķis. ASV žurnālistiem jau sniegta iespēja pirmo reizi ieskatīties Adobe „Creative Suite Next” programmu pakotnē, un rezultāts esot pārsteidzošs.

[img]/images/upload/pshopcs4.jpg[/img]
Creative Suite Next jeb CS4 programmām jau to kodolā iebūvēta iespēja izmantot GPU un fizikas aprēķinu procesora resursus, kas papildinās līdzšinējo daudzprocesoru atbalstu. Eksperti, kas diendienā jau 14 gadus darbojas ar Photoshop, atzinuši, ka iespējas ir fantastiskas – prezentācijā izmantots 442 megapikseļu izmēra attēls, kurš aizņem 2 GB, taču tas apstrādāts tik pat ātri un bez aizķeršanās, kā šodien tas būtu iespējams ar 5 megapikseļu attēlu, kuru apstrādā ar Intel 8 kodolu sistēmu, sauktu par „Skullrail”. Izmaiņas, kādas lietotājs pieprasa programmai, tiek veiktas gandrīz nekavējoties.

Kā otru piemēru var minēt resursus netaupošo panorāmas attēlu veidošanu, kas šodien ir aktuāli ļoti daudziem mājas lietotājiem – arī šāda darbība jau gada beigās noritēs neskaitāmas reizes ātrāk. Izstrādes procesā par „Stonehenge” sauktais programmu kopums savu debiju visticamāk piedzīvos šī gada pirmajā oktobrī.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us